Nykyisin sitä on kaikkialla.
Pahinta on kun lapsille järjestetään joogakursseja.
Tietääkseni ortodoksinen kirkko ei hyväksy joogaa, hyvä!
Miksi ei voi kutsua tavallista venyttelyä venyttelyksi, eikä joksikin "joogaksi".
Jooga ei ole kristillistä.
Olen aina vieroksunut joogaa
5
449
Vastaukset
- Anonyymi
Jooga on pelkkää humpuukia. Siis hengeltään. Muutoin ihmisen on hyvä joskus rauhoittua ja vaikka mietiskellä joillei ole täysin ADHD. Mutta ei siihen mitään sellaista ihmeellistä liity mikä varastaisi ihmiseltä Pyhän Hengen. Ja jos sitä ei ole, on aivan yks sama Joogaako vai eikö ja kuvitteleeko Raamatun sanasta sen suhteen jotain. Se on pelkkää typerää hurskastelua.
- Anonyymi
Mielestäni ort. kirkon pitäisi ottaa kantaa tähän joogakysymykseen!
Ort. kirkko on lepsu, kun ei seuraa ajan henkeä!
Kuka pappi/piispa voisi reilusti kertoa kantansa?
Raukkamaista, jos kukaan ei USKALLA,
- Anonyymi
Venyttely ei kuulosta niin hienolta kuin jooga.
- Anonyymi
Nämä idän uskonnot ovat kaikki perustaltaan demonistisia. Saatana on laittanut alulle kaikki ne, jotka eivät perustu Raamatun sanomaan ja näin pyrkii houkuttelemaan ihmisiä pois ainoasta oikeasta uskosta, kristinuskosta. Myös kristitty voi meditoida rukoillessaan kolmiyhteistä Jumalaansa , tai kolmea persoonaa erikseen. Meditoijista tulee erinomaisia kristittyjä, sillä he tajuavat kokonaisuudet ja asiayhteydet aiempaan oppimaansa ja osaavat pyytää selvityksiä lukemaansa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944781Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353066Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522973Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7996Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52969