"Venepakolaisten" aikaan ennen internettiä kolmansissa maissa ei tiedetty lännestä juuri mitään, turvapaikkaa tarvitsevat lähtivät kohti tuntematonta eivätkä juuri kyenneet olemaan yhteydessä jääneisiin. He eivät tienneet mitä edessä on, turva vai lisää kurjuutta.
Nykyisin kännyköiden ja internetin aikaan kolmansissa maissa ei olla enää pimennossa, se luo onnenonkijoita jotka tekeytyvät turvapaikanhakijoiksi jotka käyttävät menneeseen maailmaan jämähtänyttä kansainvälistä lainsäädäntöä hyväkseen. Kansalliset ja kansainväliset turvapaikanhakuoikeudet tulisi miettiä kokonaan uudelleen. Nyt ne jotka oikeasti tarvitsisivat turvaa jäävät sen saamatta koska röyhkeimmät lähtee rahalla ja kuormittavat lännen viranomaiset.
Turvapaikanhakuoikeus mietittävä uudelleen kansallisesti ja maailmanlaajuisesti
Anonyymi-ap
1
130
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467515
- 334153
- 573655
- 503160
- 172846
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons562426- 542368
- 402309
- 432288
- 162256