Haaviston kannatus kääntynyt laskuun
Anonyymi-ap
12227
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ei tule hompojasta presidenttiä, ei tule.
90-luvulta asti ajanut maanpuolustuksen alasajoa. Kolme aloitetta.
Ei istu tämän päivän maailmantilanteeseen.
Luulisi, että Haavisto olisi jo kahdesta kerrasta oppinut mutta ei. Vielä pitää viime voimillaan pyrkiä vaikka rahkeet ei kertakaikkiaan riitä, nolaa vaan itsensä.
Virheet Presidentti ei käy Suomalaisille!
RKP Presidentti ei käynyt Suomalaisille!
Ylioppilastutkinto ei ole Riittävä Suomen Presidentiksi hakevalle
Vihreille putominen marginaaliliikkeeksi on ollut raskasta on kokeiltu jopa miestä eturivissä kokomuspoikia hänkin, kovaluokan porvarinaista ja vaikka mitä tätä ennen ja jälkeen, Haavisto yritti itsekkin linjautua puolueesta eroon ja kannatus vaan laskee jos puolue näkyy tai kuulluu, viimeksi näsä-Ville provosi puolestää Eun kristallien alta. Puolue on tarpeeton eikä Haavistokaan tuosta hyödy päivastoin, Itse näkisin jotta Rhen on ainoa uskottava, tässä sirkusväestä , hälläkin rasitteena entinen puolue kepulit mutta silti, ääni Ollille asiallinen mies.
Jo olikin aika herätä totuuteen, että Haavisto ei sovi Suomen presidentiksi. Toiset jääräpäät eivät sitä vain millään usko, luulevat, että tietynlainen sukupuolinen suuntaus on ainoa pätevyyden mittari Suomen presidentille, muutakin tarvitaan Viherpunikit ja muut Haaviston kannattajat presidenttihdokkaassa tulee olla isänmaallisuutta, akateeminen tutkinto, tietynlaista maan isän huolehtivaa ja vastuuntuntoista luonnetta, Suomen asioihin paneutumista suhteessa muihin maihin, ei salakähmäilyä.
Aaltola on paras nykyisistä presidenttiehdokkaista, äänestä häntä, jotta saamme oikeasti kansan oman presidenttiehdokkaan eikä politiikalla pilattua ehdokasta.
Hyvä uutinen.
Vihreistä Pekka irtisanoutui peustamalla kannatusyhdistyksen.
Punaisuudesta Pekka irtisanoutui "en ole yhtään punainen"
(BTW: Pekka on siis vain ja ainoastaan ruskea.)
Haavisto on juossut radalla jo monta kierrosta kärjessä. Nyt kun on tullut uusia kilpailijoita mukaan nähdään todellinen kannatus.
Raveistako kyse?
Joku ikäraja niissäki, ku ei pärjää ni ei pärjää😂
Ei varmasti onnistu dialogi venäläisten kanssa Pekalta. Venäjältä kiusaaminen kolminkertaistuu jos Pekka valittaisiin pressaksi.
Haavisto voittaa.