Irvokasta teatteria. Heidät on pelastettu ryssän kynsistä kahdesti verisesti taistellen ,vaikka nämä olleet aina valmiina tekemään vahinkoa Suomalaisille.
Ano.Turtiaisten kanssa samaan junaan ja Siperiaan rakentamaan oikeusvaltio onnelaa..Venäjän pakolaishybridi on koulutettujen maksettujen terroristien ujuttamista maahaan.
Tätä toimintaa vasemmisto on innokkaana puolustamassa.
Venäjän rahoittama vasemmisto "puolustaa" oikeusvaltio periaatteita..
12
228
Vastaukset
- Anonyymi
Just näin!!
- Anonyymi
Vas ei hyväksy venäjän lakeja . Venäjällä ei ole ikinä ollut ay liikettä eikä lakkoi. Putini lakeja ei Suomeen tarvita , Putte ei edes noudata mitään lakeja ei omiaankaan .
Suomest ei tuu Persuputinland orjaamaa.
- Anonyymi
On uskomatonta, että aina löytyy vasemmistolainen nainen puolustamaan muslimimaahanmuuttoa kuten juuri Ylellä turkulainen naisprofessori Korhonen.
- Anonyymi
Oikeusvaltiota puolusti . Ei halua Suomesta venääjää tai pohjoiskoreaa .
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oikeusvaltiota puolusti . Ei halua Suomesta venääjää tai pohjoiskoreaa .
Se nk. oikeusvaltion puolustus on väline näille naisille lisätä muslimimaahanmuuttoa.
- Anonyymi
Terroristi voi olla uhri ja kunniallinen pakolainen vuosia odottaen oikeaa hetkeä iskeä. Nyt on kyse aivan eri pakolaisuudesta kuin mitä oli esim Vietnamin pakolaiset.
Nuoret hyväkuntoiset miehet tuodaan autoilla rajalle roikkumaan ja vonkumaan. Tähän vasemmiston kukkaistädit alkoi visertää kuin seireenit ,pelastajina.
Vasemmiston ei ole vara puhua oikeusvaltio periaatteista.
On aina halunnut Suomeen vasemmisto diktatuurin. On jo hyvin pitkälle ay-liikkeen avulla onnistunut viemään valtaa pois kansan valitsemalta eduskunnalta.- Anonyymi
Terrosristeille on lähiidässä tarpeeksi sotia , missä taistella . Suomes ei ole mittää taisteltavaa kun Suomi ei viel ole Persuputinland .
- Anonyymi
Höpö, höpö. Venäjä rahoittaa Euroopan äärioikeistoa, kuten le Penin porukkaa Ranskassa ja Salvinin porukkaa Italiassa ym. Ja Suomen persuja. Kiitokseksi persut istuneet kuin tatit siinä Venäjän etua ajavassa EU ryhmössä.
Aloittaja valehtelee. - Anonyymi
Vasemmisto=Venäjä , vasurit vastusti Natoa ja rajojen sulkemista, tarviiko enempää selitellä?
- Anonyymi
Vasemmisto oli kyllä Marinin hallituksessa kun mentiin natoon . Ei vastustanut natoa .
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vasemmisto oli kyllä Marinin hallituksessa kun mentiin natoon . Ei vastustanut natoa .
Äärivasemmisto, eli vasemmistoliitossa oli iso osa jotka vastustivat natoa ja nyt ovat perussuomalaisten kimpussa, kun rajat suljettiin itään. Nämä kommunistit vastustivat myös F35 kauppoja. Kaikki vasem.liiton kommunisteissa on venäjämielistä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1911274Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1221118- 48844
- 70840
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53780Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva50715- 33682
- 60679
- 50655
- 52647