Ai kun mukavaa päästä pois kylmästä pariksi viikoksi. Kanarialla on noin +23 joka päivä kun katselin sää tietoja. Hörpin olutta rannalla ja oleskelen vaan.
Lähden 3 päivän päästä kanarialle
Anonyymi-ap
10249
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kun kerran menet Karialle niín hae sieltä turvapaikka samalla! Ties vaikka elättäisivät siellä samoin kuin Suomessa. Saisit nauttia lämpimästä!
Mita erikoista tuossa on? Melkeinpa joka paiva 20-30 taalla lamminta, normielamaa. Liiankin lamminta ja kosteaa, onneksi on ilmastointi eika tarvii ulos menna jos ei halua - kodinhoitaja kay kaupassa ja hoitaa muutkin vastaavat asiat.
Luuletko että meitä kiinnostaa sinun homoiluelämä.
Asuin espanjassa ja saarilla 90 luvulla vuosia.
Silloin siellä vielä viihtyi
peseta aikana oli liki ilmaista kaikki.
Nyt siellä vaeltaa narkomaaaneja, pakolaisia ym pilleristiä, huijaria kaduilla.
En viihtyisi enää.
Sama on käynyt monessa muussa maassa.
Kaikkeen ne myöntää toimeentulotukea niinkuin aloittajalle Kanarian reissun.Aikas hohdokas reissu istua rannalla 2viikkoa ja juoda kaljaa.Muuhun ei ole sitten varaa kun keittää makaronia.
Erityisen hohdokasta on tulla takaisin tänne Suomen talven pakkasiin .
Se Espanjan aurinko oli vain harhaa tai jopa kaukainen muisto vaan.
Hörppii kaljaa kotona ja välillä kurkkii verhonraosta ulos.Eihän eläminen jossain Espanjassa paljonkaan maksa mutta matkat ja majotus.Heh joku 2 viikkoa ryyppäilis ni nautinnollinen paluulento.
mina tulla Kela, koko suku.se huva
Täällä on viihtyisämpää, pidän viileästä ja hiljaisuudesta.
En lähtisi turistina oikeastaan mihinkään, vaikka maksettaisi.
ihmisetkin niin arvaamattomia, outoja ja pinnallisia nykypäivinä ja ..öinä.
Voihan pinnalliseenkin ihmiseen tunkeutua vähän syvemmälle, vaikka silloin yöllä.