Sillä ei ole mitään merkitystä, että millä perusteella olet saanut sairas-tai työkyvyttömyyseläkkeen. Kun, muutat ulkomaille eläkkeellä. Sen jälkeen sinä olet täysin turvassa. Kukaan viranomainen ei uskalla ryhtyä enää minkäänlaisiin toimiin sinun suhteen esim. Edunvalvonta tai muuta vastaavaa.
Sinulle voi tulla miljoona korvaus sen jälkeen, kun olet myynyt oman omaisuutesi ja muuttanut ulkomaille. Hyvä lakimies vain ja se on siinä.
Suomeen jääminen on siinä mielessä riski. Aikasi pärjäät ulkomailla ja se on siinä ja halvempia maita kuule riittää. . . Ihan Espanjasta lähtien.
Kun, sinä lähdet siihen projektiin, niin sinun pitää suunnitella kaikki miten ja missä vaiheessa kaikki toimenpiteet tulee tehdä. Älä toki koskaan sano sitä kenellekään edes tuttavalle, että muutat ulkomaille. Kateellisia kuule riittää.
Toki se vaatii omatoimisuutta asioiden hoidon suhteen. Muista, että yksikään siellä ei toivo sinun onnistuvan ja menestyvän. Pahuutta ne on siellä jokainen harrastamassa. . Yli 600 000 ilmiantoa KELAlle vuosittain. . . Minä en ole siellä nähnyt sellaista ihmistä siellä mikä toivoo hyvää muille, kuin lapsillensa. . . Ei edes sisaret ja veljet. . . Älä puhu kenellekään mitään jos menet sellaisia asioita hakemaan. . . Lääkäreillä on salassapitovelvollisuus. Sieltä se pahuus ei kaadu sinun päällesi. . . Muista, että hoidat talouden hyvin ennen eläkettä ja muuttoa. . . Se on projekti ja vähän kallis.
Eläkkeellä muutto ulkomaille ( Psykiatri )
Anonyymi-ap
0
365
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit856020KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3195117Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202658Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei482599Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852831832Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1031669Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro171521- 1091497
seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1191402Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1331393