kansalaistensa etuja Suomessa.
Putin on useasti kertonut Venäjän puolustavan kasalaisiaan kaikkialla maailmassa.
Milloin Venläinen oikeuslaitos tulee pelastamaan kasoiskansalaiset Suomalaispetojen kynsistä.
Toiminnallahan on pitkät perinteet, 20. elokuuta 1940 NKVD vapautti Lev Brodskin Meksikossa.
Putin on useasti kertonut Venäjän puolustavan kasalaisiaan kaikkialla maailmassa.
Milloin Venläinen oikeuslaitos tulee pelastamaan kasoiskansalaiset Suomalaispetojen kynsistä.
Toiminnallahan on pitkät perinteet, 20. elokuuta 1940 NKVD vapautti Lev Brodskin Meksikossa.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ei milloinkaan . Venäläiset haluavat olla täällä suomessa turvassa.
Suomalaisia ja Suomalaisuutta,ei puolusta ketään.
Venäjän ja kaikkien tavallisten venäläisten edun mukaista olisi se Kremlin johtoon tulisi oikeasti rehellinen ja maansa etua puolustava johto. Nyt Kremlissä pitää valtaa epärehellinen ja ahne joukko rikollisia, joille ei ihmishenki, oli se sitten venäläinen tai jonkun muun maalainen , ei merkitse mitään.
Olis jo aika jonkun puolustaa kansaa, 30 vuoteen on vain kourallinen...
Venäläisillä on täällä suomessa kissanpäuvät. On työtä, saa opiskella, saa sanoa mielipiteensä, hyvät asunnot, suomalaisia ystäviä ym..
Meidänkin kunnassa on lukiolaisia Venäjältä. Ihmettelevät kuinka kaunista puhdasta ja turvallista täällä suomessa on elää.
Monella suomalaisella on venäläinen puoliso.
Suomessa kohdellaan venäläisiä hyvin.
Vaan miksi eivät itse käyttäydy sen mukaisesti , pelkkää häiriötä tuottavat naapurina , näin ainakin itsellä , täysin mistään piittaamaton naapurina ,ei tulisi ikävä vaikka menolipun saisi käteen , päinvastoin .
Voisivat tuodaan ilmaista bensaa näin aluksi..
Kaikki venäläiset varmaan haluavat intomielin tulla putlerin rosvokoplan pelastamiksi. Pelastamisen jälkeen onkin hyvä viedä väkisin Ukrainaan kuolemaan.
Koska venäläiset hakevat turvapaikkaa Suomesta.