Teko-äly humppa täysin ylimitoitettuja. Nörtit yrittävät tälläkin vain rikastua !

Anonyymi-ap

Teko-äly näyttäisi olevan vain hakukoneen jatke, ei muuta. Kun hakukone tuottaa linkkejä sivustoihin, uusi jatke tunkeutuu sivuston sisälle ja poimii tietoja suoraan sieltä. Täysin tarpeeton jolla yritetään kuspiäitä sitouttaa lämisköiden käyttöön entistäkin enemmän. Itse en näe systeemille mitään tarvetta enkä kuulu niihin, jotka tärväävät aikaansa moiseen turhakkeeseen.

t. haans

6

163

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pienen helpotuksen olen kuitenkin havainnut:

      Kielikäännöksiä hakiessa AI tuottaa suoraan käännöksen vaihtoehtoja eli ei tarvitse erikseen avat kielikäännösohjelmaa ja päkäillä sen evästeasetusten kanssa.
      Toki käännösohjelmat olisivat itse tuottaa helpommin käännöksen tosta vaan mutta kun ei niin nyt niitä ei tarvitsekaan : AI kääntää suoraan

      Tämäkään helpotus ei ole mikään elinehto mutta tokihan markkinamiehet uutta luomustaan, joka itseasiassa toimii kuin VARAS , käy hakemassa kaverin sivulta vastauksen.

      Kyllä siinäkin joku työpaikka taas menee, entisten lisäksi. Tulette muuten näkemään, todellisen myllytyksen, kunhan siirrytään porrrvarin budjetteihin. Vain kusiaiset säästyvät !
      t. haans

    • Anonyymi

      Muistakaa, että NE yrittävät sitouttaa teidät entistäkin syvemmälle näihin turhuuksiin, joita tavallinen ihminen kovinkaan paljoa tarvitse !

    • Anonyymi

      No mitä odotit, että bugisia softia väsäävät nörtit olis älykkäitä tai jopa neroja? Eihän Meta / Fasebook ole muuta kuin web sivu johon voi ladata omia kuvia ja jossa on mahdollisuus kirjoittaa kommentteja. Ja kehittäjää pidetty nerona koska tienannat poskettomasti. Eihän se voinu tietää miten massiiviseksi tuokin kasvoi tai olisiko joku muu suositumpi, pelkkää tuuria.

      Tekoäly taas keräilee ja yhdistelee dataa ja tekee arvauksia, minä miellän tekoälyn pelkäksi kyttäilyksi ja pitkälle viedyksi automatisoinniksi. Varmuudella verkkorikollisten unelma.

    • Anonyymi

      Mahdoton nähdä yhtäkään sellaista ominaisuutta, jonka perusteella kuluttaja olisi valmis laittamaan tähän hömppään rahojaan. En keksi tuotetta ja nettihän pullollaan näitä ilmaispalveluita. En ole koskaan ostanut enkä tule ostamaankaan !

    • Anonyymi

      minä käskin tekoälyn mennä töihin puolestani, meni viikko ok kunnes tekoäly rupes kyselemään että mitä se saisi palkkaa kun töissä käy?
      vetäsin töpselin silloin irti.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      281
      6732
    2. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      244
      6304
    3. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      42
      5672
    4. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      158
      5005
    5. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      42
      3838
    6. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      199
      3750
    7. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      132
      3467
    8. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      45
      3169
    9. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      5
      3155
    10. Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa

      Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja
      Maailman menoa
      339
      2835
    Aihe