Länsimaat ovat tehneet Globaalin Lännen puolesta armollisen, kädenojennuksen kolmelle (3) venäläistaustaiselle urheilijalle kesän 2024 Pariisin olympialaisiin.
https://www.iltalehti.fi/muutlajit/a/fad87c4d-166d-48d4-9656-e8464d0ada1f
Georgii, Mihail ja Valeria saavat Lännen antamalla erikoisluvalla osallistua olympialaisiin. Venäjän lippua ei kisoissa kuitenkaan tulla näkemään.
Nämä kolme venäläistaustaista urheilijaa urheilevat Serbian, Israelin ja Ranskan lippujen alla, ja niiden joukkueiden jäseninä.
Venäjä ja venäläiset on eristetty ja tullaan eristämään kaikenlaisista kansainvälisistä urheilukisoista ja organisaatioista. Ainoa keino venäläisillä päästä urheilemaan ulkomaille on osallistuminen Kiinan järjestämiin urheilukisoihin.
Kolme venäläistä pääsee armosta 2024 olympialaisiin
4
151
Vastaukset
- Anonyymi
Venäjä taivutellaan Lännen tahtoon pikku hiljaa. Lännen asettamat talouden pakotepaketit syövät ja nakertavat Venäjän talouden kivijalkaa koko ajan. Mahtivaltio hoipertelee ohentuneilla kintuillaan.
Koko Venäjän Federaatio vedetään kölin alta. Eivät ihmiset venäläisinä pääse edes tavallisiin hiihtokisoihin kilpailemaan. Niin on alas lokaan Putin vetänyt Venäjän ja venäläisten maineen. - Anonyymi
Sodan kannatus urheilijoiden keskuudessa taitaa olla korkea, koska kapinamieltä ei juurikaan ole, vaikka monelta urheilijalta menee motivaatio, ja parhaat vuodet eristyksissä.
- Anonyymi
Vaihtoehtona on että kapinoiko "erikoisoperaation" aikaansaamaa boikottia Venäjällä julkisesti, ja ottaa siitä asiasta 2...15 v. mittaisen koppirangaistuksen.
Tai että pureeko vaan hammasta yhteen, mutta pitää turpansa kiinni. Saa pysyä poissa Moskovan koppihoidoista kuitenkin.
- Anonyymi
Ketä harmittaisi, jos jäisi vaille sivistävää kokemusta?
https://youtu.be/Pg6tbBdmKBw?si=M8AfrT73s_vRBcPv
Kivat olympialaiset tulossa ja unohtumattomia matkamuistoja kotiin vietäväksi.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset22617150Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"16912194Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El415980Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään644852MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny144785Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.193957Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta843575Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1353004S- ryhmän Israel boikotti sai Päivi Räsäsen repimään pelihousunsa?
Räsänen vertaa S- ryhmää natseihin.2581425- 851021