Keravan kilpailutukset eivät kestä päivänvaloa. Keppi yrittäjälle on Kaupunki järjestänyt vaivihkaa hallitilaa? Onko tilat vuokrattu markkinahintaan?
Keravan Jumppa kepit?
33
2294
Vastaukset
- Anonyymi
Täytyy kysyä ;
- Onko kaupunkien ja kuntien "OstoHenkilöt" täysin päteviä tekemään kyseistä tehtäväänsä, vai Kusettaako myyjät täysin tietoisesti Heitä ?- Anonyymi
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18137664n
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
ikävää että kaivelette tällasia asioita
- Anonyymi
?Ikävää?
- Anonyymi
Todella harmillista, toivoisimme hieman suvaitsevaisuutta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Todella harmillista, toivoisimme hieman suvaitsevaisuutta.
Juup! Suvaitsevaisuutta ja rahaa! Muuta ei tarvita...... =D
- Anonyymi
Jumppakeppivarasto riittää kauas tulevaisuuteen. Seuraavat 500 vuotta. 20 ihmissukupolvea. Pitkän aikavälin liikuntainvestointi.
- Anonyymi
Uusi kemppijumppa video kuuluu diiliin kahden kuukauden välein, vain mielikuvitus on rajana mitä kepeillä voi tehdäkään;-D Joku vääräleuka haluaisi ehkä työntää ne johonkin... Osa haluaisi käyttää niitä pieksentään , osasta on kuitenkin kiva jumpata paksun yrittäjn keppittäessä menemään suhteella...Joissain tämmöinen johtaisi korvuksiin ei sentään suomessa?
- Anonyymi
Onnea Keravan veronmaksajat ;)
- Anonyymi
Perus kokoomus ahneutta
- Anonyymi
Luovuus huipussaan. Keravalla. Ei kestä.
- Anonyymi
keppejä on aivan liian vähän, Jos Keravalla on lähemmäs 40000 asukasta niin eihän 4175 keppiä riitä niin yhtään mihinkään, Joku saa oman keppinsä mutta valtaosa jää ilman. Tämä on eriarvoistavaa politiikkaa. Äkkiä niitä keppejä tilaamaan lisää että jokaiselle kuntalaiselle riittää.
- Anonyymi
Hienoa valtakunnan julkisuutta Keravalta. Ihan vastaavaan jumppakeppihankintaan ei jokainen kunta tai kaupunki pysty. Joku penaalin terävä kynä päätti panna koululaiset hyvään kuntoon jumppakepeillä. Olisi kiva kuulla päätöksentekijän perustelut omalla nimellään tälle hankinnalle.
- Anonyymi
No kaikkiko ne koululaiset yhtäaikaa keppejä heiluttelee?! Liikuntatunnit yhtäaikaa koko heelado koululla?! En oo ennen moista kuullut!
Ennenvanhaan hyvään aikaan, kun ihmisiä opetettiin, niin esim suksia oli koulun suksivaradtossa tietty määrä luokkien ollessa liikuntatunnilla. Ei meidän aikaan kaikkien liikuntatunnit olleet yhtäaikaa. Keravan kolleilla ihan omat opinto tieteet =D - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No kaikkiko ne koululaiset yhtäaikaa keppejä heiluttelee?! Liikuntatunnit yhtäaikaa koko heelado koululla?! En oo ennen moista kuullut!
Ennenvanhaan hyvään aikaan, kun ihmisiä opetettiin, niin esim suksia oli koulun suksivaradtossa tietty määrä luokkien ollessa liikuntatunnilla. Ei meidän aikaan kaikkien liikuntatunnit olleet yhtäaikaa. Keravan kolleilla ihan omat opinto tieteet =Disoja yhteisvoimisteluhetkiä koulun pihalla tahi urheilukentillä. Ajat ovat selllaiset että mies ja naiskuntoa tarvitaan. Tiedä miten pahaksi tilanne rajoillamme kehittyy.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
isoja yhteisvoimisteluhetkiä koulun pihalla tahi urheilukentillä. Ajat ovat selllaiset että mies ja naiskuntoa tarvitaan. Tiedä miten pahaksi tilanne rajoillamme kehittyy.
JOOO! Kepit ovat hyviä taisteluvälineitä! Harazoo!
- Anonyymi
Ostettu Ukrainalaiselta naiselta, joka myös ompeli suojapussit. Ostaja saanut vähän pesää ja kaupat tehty heti...
- Anonyymi
Eikös tää kepiketku ole näitä Ukrainan ihmisiä majoittanut?
- Anonyymi
Kokoomus on kykypuolue. ;0))
- Anonyymi
tuskinpa tämä video mitenkään aiheeseen liittyy ;)
https://www.youtube.com/watch?v=1UBOV3KI5JY - Anonyymi
Kai tajuaa kaupungin johtaja erota virasta luottamus menny vai onko samanlainen tapaus kun Tytti yliviikare
- Anonyymi
TAITAA PAPPA OLA SEX PETO LAPSII
- Anonyymi
Keppijumppa on pahinta liikuntaa. Siinä tapahtuu eniten selän pahoja vaurioita, joita joudutaan leikkaamallakin korjaamaan.
- Anonyymi
Rontuhan on tehnyt koko uransa tälläisia kauppoja on aikakin että ne tulee päivänvaloon. Koko kaupungissa on työntekijöiden kiusaaminen viety aivan eri tasolle Ronnun tultua puikkoihin. Tutkisivat lehdet kuinkapaljon sieltä poistuu työntekijöitä.
- Anonyymi
Luottamus menny Rontuun..... Ei näköjään tajua erota virasta kun paljon vastaavia tekoja tehny ei mene anteeksi pyynnöllä aivan sama vaikka oot nainen ei mitkään kortit pelasta enään sinua ymmärrä jo eroa
- Anonyymi
Keppikaupunki Kerava, köyhät kyykkyyn.
- Anonyymi
painoraiskaaja läski ukkeli homppeli lasten ahdistelia keppi pystyssä kylillä
- Anonyymi
Keravan Larsson osti 100 000 eurin kepit Vestmanin yhtiöltä. Tätähän tapahtuu suomessa jatkuvasti. Puhutaan, että suomessa ei ole korruptiota mutta Suomi on todellisuudessa yksi korruptuneimmista maista. Suuresta osasta korruptiota on vain tehty rakenteellisesti hyväksyttävää. Tästakin tapauksesta uutisoidaan monessa paikkaa todella leikkisästi. Siitä on ikään kuin tehty jotenkin hassua ja hauskaa
- Anonyymi
Se oli Maalaisliiton Arvo Korsimo, joka kehitti Suoemeen poliittisen korruption. Jokainen voi tarkistaa tuon väitteen oikeellisuuden hakusanan avulla googlaamalla. Nyt tämä tauti on jo levinnyt myös kaupunkeihin.
- Anonyymi
Juttu "haiskahtaa" ja PAHALLE .
- Anonyymi
Jaettiinko tästä mitään tuomioita? Joutuiko kukaan (korvaus)vastuuseen? Aika hullua, että kaikki tietävät mitä tapahtui, mutta kaikkien pitäisi leikkiä niin kuin mitään ei olisi tapahtunut.
Jäävuoren huippu. Varmaan aika moni Suomessa oikeat veljet tunteva tehnyt omaisuutensa samanlaisilla lehmänkaupoilla. Kansa maksaa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuolemanrangaistus
Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen886053Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus
Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,3085377Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa
Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk523385Lopetan ikävöinnin
Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään123085Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta
joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina1062749Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?
Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t101710Sinä olet minun forEver
Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,211610Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut
Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.171608Vihervassarit
Vihervassarit sitä, vihervassarit tätä. Minulla on paha mt-ongelma. Se tuli lobotomian jälkioireina. Vihervassarit tät331477Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan
Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei1831142