Nosti puolella paperilaskun hintaa 2 euroa kerralla. Jos he tuovat laskun itse kotiin onko sitten halvempi heille toimittaa kun Posti tuomana.
Lounea nosti puolella laskutuksen hintaa
7
390
Vastaukset
- Anonyymi
Selvää kusetusta.
- Anonyymi
Rahoittavatko jotain pikkujouluaan.
- Anonyymi
Kuka vielä saa paperilaskuja.
- Anonyymi
Tiedän useampiakin reilusti yli 80-vuotiaita, jotka eivät pysty tietokoneita käyttämään, joko sormien tai silmien takia. Haluavat silti seurata ja olla perillä sähkön ja muiden vakiomuotoisten laskutusten tasosta, että missä mennään.
Tällaiset ihmiset lukevat paperilaskuja, ja suurennuslasillaan rivi riviltä haluavat niitä tavailla.
- Anonyymi
Saa verotukseen kun on paperilasku, iso asia vuodessa. Itse ainakin laitan kaikki verovähennykseen.
- Anonyymi
On se hienoa kun posti tuo laskun.
- Anonyymi
Se että ylipäätään on vielä valtakunnallinen postilaitos olemassa, sekin on meille suomalaisilel aika suuri asia. Ja että vielä on käteistä rahaakin käytössä, kriisiaikojen varalle.
Minä lähetän säännöllisesti kirjepostia ja maksan aina kaikki ostot kaupassa käteisrahalla. Sillä tuen näitä tärkeitä ja elämää yllä pitäviä laitoksia Suomessa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774542Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k112563- 1751735
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2601602- 1241470
- 1221347
Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik91277Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil721269- 761252
- 35996