Hienoa Sastamala

Anonyymi-ap

Oli taas hieno ajella autolla kun paikalliset ovat niin sujuvia ihmisiä ajellessaan huolettomasti vilkkua käyttämättä. Tulee sellainen aito tunne joka kerta kun näkee kuinka vitun vaikeaa on toisilla se vilkun käyttö. Paljonko siinä mahtaa säästää.

10

555

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Puhut nyt yleisesti BMW-kuskeista, etkä niinkään Sastamalan asukkaisiin liityvästä ilmiöstä. Samat BMW-naamat roikkuvat myös per-seessäsi kiinni, nokka ihan takapskurissa roikkuen.

    • Anonyymi

      Ympyrään tullessa aina niin ihanaa pysähtyä turhaan kun se kääntykin ennen minun liittymääni ilman vilkutusta, tulee niin rauhoittava olo.

      • Anonyymi

        Minä näen tuommoisia ja monenlaisia muita tapahtumia liikenteessä ihan joka päivä. Kyllä normaali ihminen osaa suodattaa, olla menettämättä mielenrauhaansa tällaisten takia. Noi pitäs vaan osata jättää omaan arvoonsa.

        Ainakin on melko mielenvikaista tulla tänne keskusteluryhmään huutamaan jostakin tuommoisista vilkutusjutuista. Ei ne hankalat autoilijat sinun neuvojasi täältä osaa tulla etsimään ja lukemaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Minä näen tuommoisia ja monenlaisia muita tapahtumia liikenteessä ihan joka päivä. Kyllä normaali ihminen osaa suodattaa, olla menettämättä mielenrauhaansa tällaisten takia. Noi pitäs vaan osata jättää omaan arvoonsa.

        Ainakin on melko mielenvikaista tulla tänne keskusteluryhmään huutamaan jostakin tuommoisista vilkutusjutuista. Ei ne hankalat autoilijat sinun neuvojasi täältä osaa tulla etsimään ja lukemaan.

        On se niin ihanaa kun tosiaan saa turhaan pysähtyä ympyrässä ainakin isoilla autoilla ja sitten ruopia siinä liikkeellelähdössä. Sinusta se on ihan sama, minusta ei.


    • Anonyymi

      Onko nämä henkilöt jotenkin mielenvikaisia jotka ei käytä vilkkua, eikös kaikille ole se opetettu korttia hommatessa.

    • Anonyymi

      Jos tuo on sun murheesi, niin Sastamalalla menee oikeesti hyvin.

    • Anonyymi

      Onhan se murhe sama kaikille, uusi villitys on ajaa toisen päälle tai päin autoa ja paeta paikalta.

    • Anonyymi

      Onkohan sitä Prisman punaiseksi maalattua jalankulkijoitten ylitse ajamisten parkkipaikkaa saatu mitenkään siivottua?

      Pitäisi poliisin sulkea joulun ajaksi koko parkkipaikka, että ihmiset oppis lopulta ajamaan siellä.

    • Anonyymi

      Ei sitä tarvi vilkutella kun kaikki tietää mihin olet menossa.

    • Anonyymi

      Tauti levinnyt jo kuormaautoihin. Tänään näin santaauton joka vain kääntyi muina miehinä. Valkoinen hytti ja lava oli sellainen harmaan ruskea. Meitä oli 2 autoa jotka odotti mihin vittuun tuo luupää mahtaa mennä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      123
      1863
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1650
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      51
      1225
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      49
      1108
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      988
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      876
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      876
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      810
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      798
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      38
      797
    Aihe