Oli taas hieno ajella autolla kun paikalliset ovat niin sujuvia ihmisiä ajellessaan huolettomasti vilkkua käyttämättä. Tulee sellainen aito tunne joka kerta kun näkee kuinka vitun vaikeaa on toisilla se vilkun käyttö. Paljonko siinä mahtaa säästää.
Vastaukset 10
- Anonyymi
Puhut nyt yleisesti BMW-kuskeista, etkä niinkään Sastamalan asukkaisiin liityvästä ilmiöstä. Samat BMW-naamat roikkuvat myös per-seessäsi kiinni, nokka ihan takapskurissa roikkuen.
- Anonyymi
Ympyrään tullessa aina niin ihanaa pysähtyä turhaan kun se kääntykin ennen minun liittymääni ilman vilkutusta, tulee niin rauhoittava olo.
- Anonyymi
Minä näen tuommoisia ja monenlaisia muita tapahtumia liikenteessä ihan joka päivä. Kyllä normaali ihminen osaa suodattaa, olla menettämättä mielenrauhaansa tällaisten takia. Noi pitäs vaan osata jättää omaan arvoonsa.
Ainakin on melko mielenvikaista tulla tänne keskusteluryhmään huutamaan jostakin tuommoisista vilkutusjutuista. Ei ne hankalat autoilijat sinun neuvojasi täältä osaa tulla etsimään ja lukemaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minä näen tuommoisia ja monenlaisia muita tapahtumia liikenteessä ihan joka päivä. Kyllä normaali ihminen osaa suodattaa, olla menettämättä mielenrauhaansa tällaisten takia. Noi pitäs vaan osata jättää omaan arvoonsa.
Ainakin on melko mielenvikaista tulla tänne keskusteluryhmään huutamaan jostakin tuommoisista vilkutusjutuista. Ei ne hankalat autoilijat sinun neuvojasi täältä osaa tulla etsimään ja lukemaan.On se niin ihanaa kun tosiaan saa turhaan pysähtyä ympyrässä ainakin isoilla autoilla ja sitten ruopia siinä liikkeellelähdössä. Sinusta se on ihan sama, minusta ei.
- Anonyymi
Onko nämä henkilöt jotenkin mielenvikaisia jotka ei käytä vilkkua, eikös kaikille ole se opetettu korttia hommatessa.
- Anonyymi
Jos tuo on sun murheesi, niin Sastamalalla menee oikeesti hyvin.
- Anonyymi
Onhan se murhe sama kaikille, uusi villitys on ajaa toisen päälle tai päin autoa ja paeta paikalta.
- Anonyymi
Onkohan sitä Prisman punaiseksi maalattua jalankulkijoitten ylitse ajamisten parkkipaikkaa saatu mitenkään siivottua?
Pitäisi poliisin sulkea joulun ajaksi koko parkkipaikka, että ihmiset oppis lopulta ajamaan siellä. - Anonyymi
Ei sitä tarvi vilkutella kun kaikki tietää mihin olet menossa.
- Anonyymi
Tauti levinnyt jo kuormaautoihin. Tänään näin santaauton joka vain kääntyi muina miehinä. Valkoinen hytti ja lava oli sellainen harmaan ruskea. Meitä oli 2 autoa jotka odotti mihin vittuun tuo luupää mahtaa mennä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092260- 103896
- 70882
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???22862- 48835
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha548781- 80697
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76660Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23600- 57561