Oikeuskanslerimme pöysti pitäisi erottaa. Täysi pelle. Ukko taipuu persujen painostuksessa ja suosittaa laittomia tekoja. Täysi surkimus. Oikeuskanslerimme tulisi erota! Täysi pelle, joka ei valvo laillisuutta! Surkea, surkeampi ja pöysti.
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Voi kauhiaa....- ehdotan , että tämä on skandaali, kuten se komitean jäsen sanoi Spede-elokuvassa Mäkelän Toivolle.
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#181384879
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Aina kun Kremlin kätyri itkeä nillittää ollaan tehty jotain oikein. Hyvä!
Nyt eivät putinistit pääsekään ostamaan halpaa bensaa itänaapurista, eivätkä samalla tukemaan Putinin sotakassaa ja sekös näitä maanpettureita niin kiukuttaa.
SIELLÄ SE MAANPETTURI ON.
Kerro toki pelle mitä lakia on rikottu ja miten, äläkä öyhötä typeryyksiä.
Lakiemme mukaan turvapaikan hakemisen on oltava mahdollista. Lisäksi venäjällä asuvien suomalaisten tilanne vaikeutui huomattavasti. Moni on tuon rajojen sulkemisen takia menettäny työnsä jo nyt. Kaikki nuo on lain vastaisia. Mikäli haluat niin voin pässille hakea pykälätki.
Harvinaisen idiootti olet.
Onneksi Putinin poppoo on vastuusta vapaa...eihän niiden tarvitsekaan noudattaa mitään lakeja, jotka tämän ongelman tuottivat, vai???????????????????????
Harvinaisen epäisänmaallista ja kansalaisten turvallisuudesta piittamaton mielipide. Turvallisuus menee aina edelle jos rajoille yrittää tulla vihollisen organisoimaa väkeä.
Kyllä tässä oli reilusti aikaa palata sinne venäläiselle työmaalle ja voihan sitä tehdä etätöitä Suomesta käsin. Toki ojan kaivaminen Svetogorskissa ei näin onnistu. Mutta jos suomalainen jo asuu venäjällä, ei muutaman viikon rajasulku pitkä ole. Ja toki venäjä lopettaa tuon kiusanteon jos siellä pyydätte?
Tyhmähän sinä olet.
Tuo oikeus on edelleen, mutta ei ihan mistä päin tai kenen kantamana rajoillemme.
Sinähän se tässä idiootti olet, etenkin jos olet aito suomalainen, etkä venäläinen trolli.
Joka tapauksessa Putlerin pussien nuolija joko tahallaan tai tahattomasti!
Idiootti anyway!
Kyllä sinä olet sitä mitä muista sanot!
Nyt Oikeuskansleri teki OIKEIN JA VIISAAN PÄÄTÖKSEN!
Suomessa suurinta päätösvaltaa käyttää EDUSKUNTA! Joka on demokraattisesti valittu!
Eduskunta voi aina päättää ja muuttaa lakia!
Natsi saksa noudatti omia lakejaan. Harmi että te mulkut ette voi muuttaa sinne. Päämäätänne on muuttaa tämä maa samaan paskaan. Sut toivottovasti ammutaan eka idiotismisi takia siinä ihannevaltiossasi.
FONECTAsta ei löydy ainoatakaan JUSSI HAUKIOJAA.
Kommunististalinisteilla riittää valittamista itärajasta. Se pitäisi itse asiassa sulkea 130 seuraavaksi vuodeksi kokonaan.
Kantti petti!
Lopeta se itkeminen. Tee jotain kehittävää, kuten lukemalla nää
Raamattu kirjekurssi (ilmainen, ei sitoutumista)
https://www.raamattuavautuu.fi/
Ja
Silmiä avaava kirjasarja (E.G.W. Alfa ja Omega, ilmainen, selaimessa luettavissa)
https://m.egwwritings.org/fi/book/12431.2
Älä ohita tätä vilkaisematta edes tuota kirjaa. On oma vikasi jos et tutustu uuteen ja tuuleta ajatuksiasi.
Ei tarvitse kiittää
Eikös Putinin tulisi erota diktaattorin hommastaan? Aivan hirveä psykopaattinen hirviöpelle!
Lapsen kiukuttelua.
Todella huonoa esitystä porvareilta.
Edellisviikolla Suomen työväenluokan aatteen esitaistelija, Tarja Halosen nimittämä apul.oik.kansleri Puumalainen oli kieltänyt sulkemasta itärajaa, koska sieltä tuli FSB:n ystävällisellä humanitaarisella avustuksella siirtolaispakolaisia, jotka olivat kyllästyneet Venäjän sosialiturvaan.
Apul.oik.kansleri on sankarillisesti taistellut demlalaista sisukkuutta osoittaen myös mm. suvivirttä vastaan.
Soita hänelle ja kerro ajatuksistasi.
Kyllä kumpikin sekä apulais että oikea Oikeuskangsteri tulee erottaa!
Toimivat Putin / Venäjä tahdon mukaisesti eikä kuten heidän tulisi - olla kaiken aikaa Suomen puolella!
Suomen valtion virkamiehet ovat sitä varten, että ajavat aina Suomen etua
Pöllömpi ajattelisi, että perustuslakiasiantuntijat, apul.oikeuskansleri ym. pyrkisivät tulkitsemaan lakia tavallisten suomalaisten ja demokraattisen Suomen valtion eduksi eikä vahingoksi.
Poliittisin perusten valitut virkahenkilöt ovat ikuinen uhka yhteiskunnassa , meidät voi pelastaa vain heidän eläköityminen . Päätöksethän tehdään minusta tuntuu periaatteella eikä toinen tittelin omaava ilkeä niitä muuttaa .
Valtiontalousvirasto myös kaaoksessa aisurin jäljiltä, nyt koko maa. Persut pääsevät vapaasti lokaamaan koko maan, perustuslaista on tullut pelkkää persustuslakia.
Toisin sanoen, meillä ei ole ylintä laillisuusvalvontaa. Ei meillä sellaista ole. Ja se on Suomen kohtalon kysymys.
HETI ON VENÄJÄN TROLLI TAI MUUTA VASTAAVAA, JOS VAIKKA SANOO TOTUUDEN PÖYSTISTÄ. EIKÖ TÄÄLLÄ PORUKKA TAJUA MITÄÄN. EN KEHUNU VENÄJÄÄ. SE ON DIKTATUURI JA VAARALLINEN MAA, JONKA KANS JAAMME RAJAA 1300KM. SILLE EMME VOI MITÄÄN. SUOMI EI KUITENKAAN SAA LÄHTEÄ YHTÄ SIKAMAISELLE LINJALLE KUIN NE. ME OLLAAN PAREMPIA. PÖYSTI, PERSUT, RKP, KOKOOMUS JA KRISTILLISET LASKEE MEÄN ARVOMAAILMAA SAMALLE TASOLLE KUIN VENÄJÄLLÄ.