Ja katsokaa mitä venäjä tekee maanpäällä. Samoja tekoja vasemisto liitto politiikallaan suomeen ajaa lopputuloksena. Vihreät ja sdp avustaa ja kaiken tämän voi tarkistaa toteutuneesta historiasta ihan viikottain. Tosi asioita on ihmeen vaikea uskoa vaikka näette ne omin silmin ja korvin.
Rauhanneuvottelu ukrainaan? Helppo tehtävä= venäjä vetää heti joukkonsa pois itsenäisen ukrainan alueelta. Maksaa kaiken tuhoamansa ja voi alkaa heti purkamaan krimin siltaa. Maksaa sotakorvaukset. Teloittaa tuhansia virkamiehistön jäseniä kremlissä mm putin ystävällisyyden osoituksena. Vapauttaa poliittisia vankeja ja väliaikaiseksi presidentiksi Aleksei Navalnyi. Tämä on näin helppo tehtävä pääpiirteittäin.
vasemistoliitto on venäjä
12
330
Vastaukset
- Anonyymi
Sinä myrkytät itsesi olemattomilla asioilla. Lopeta ihmeessä. Jos sulla on hyviä asioita ala tekemään niitä eläkä puhu pahaa muista. Olen demari ja aina puolustanut tovereitani luottamusmiehenä. Jos ps pystyy samaan niin hyvä.
- Anonyymi
” Sinä myrkytät itsesi olemattomilla asioilla.”
Noin juuri venäjäkin tekee,kieltää totuuden ja kääntää selvän asian täysin nurinpäin. Olet komunisti venäläinen ja kehotan sinua suomen vihollista poistumaan heti suomesta venäjälle omaan ajatusmaailmaasi. Sinulle ei ole paikkaa suomen maaperällä. Ota venäjän kansalaisuus niin pääset onnelaan, älä myrkytä suomea. Kumma kun et ymmärrä totuutta no sehän on venäläisten tapa elää pelkässä valheessa. Oliko venäjän hyökkäys oikeutettu ukrainaan? - Anonyymi
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18138627h
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Venäjän tärkein yhteistyökumppani Suomessa on perussuomalaiset.
- Anonyymi
Venäjällä ei enää ole mitään yhteistyökumppaneita paljon missään.
- Anonyymi
Kepulaiset on venäläisten ystäviä
- Anonyymi
Ei vaan vasemmistoliittolaiset, valitettavasti.
- Anonyymi
Salaliittoteorioille on ihan oma palstansa. Sinne foliohatut voivat siirtyä keskustelemaan tämän tyyppisisät huuhaa asioista.
- Anonyymi
Kaikki persut siihen ryhmään, salaliittoja ne näkee makkarassakin.
- Anonyymi
Tämän ketjun aloitus teksti on silkkaa faktaa ja voit lukea sen vasemiston päätöksistä ja heidän ajamista asioista ihan itse ylen uutisista. Foliohatuilla ei ole mitään tekoa näin selvissä asioissa. Tyypillinen vasemiston eli venäläis mielisen valhe olin taas syytteessä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tämän ketjun aloitus teksti on silkkaa faktaa ja voit lukea sen vasemiston päätöksistä ja heidän ajamista asioista ihan itse ylen uutisista. Foliohatuilla ei ole mitään tekoa näin selvissä asioissa. Tyypillinen vasemiston eli venäläis mielisen valhe olin taas syytteessä.
Lopeta jo. Tuollaiset veuhkaajat sotkee tosi aikassa vain housunsa.
- Anonyymi
Juche-aate on korealaista sosialismia. Se korostaa ihmisen riippumattomuutta, luovuutta
ja vastuuta yhteiskunnan ja ympäröivän luonnon muuttamisessa.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai949377Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki714873Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414541Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit592887Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j82338Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1001576- 411364
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441286Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota481281Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641242