vasemistoliitto on venäjä

Anonyymi-ap

Ja katsokaa mitä venäjä tekee maanpäällä. Samoja tekoja vasemisto liitto politiikallaan suomeen ajaa lopputuloksena. Vihreät ja sdp avustaa ja kaiken tämän voi tarkistaa toteutuneesta historiasta ihan viikottain. Tosi asioita on ihmeen vaikea uskoa vaikka näette ne omin silmin ja korvin.
Rauhanneuvottelu ukrainaan? Helppo tehtävä= venäjä vetää heti joukkonsa pois itsenäisen ukrainan alueelta. Maksaa kaiken tuhoamansa ja voi alkaa heti purkamaan krimin siltaa. Maksaa sotakorvaukset. Teloittaa tuhansia virkamiehistön jäseniä kremlissä mm putin ystävällisyyden osoituksena. Vapauttaa poliittisia vankeja ja väliaikaiseksi presidentiksi Aleksei Navalnyi. Tämä on näin helppo tehtävä pääpiirteittäin.

12

366

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sinä myrkytät itsesi olemattomilla asioilla. Lopeta ihmeessä. Jos sulla on hyviä asioita ala tekemään niitä eläkä puhu pahaa muista. Olen demari ja aina puolustanut tovereitani luottamusmiehenä. Jos ps pystyy samaan niin hyvä.

      • Anonyymi

        ” Sinä myrkytät itsesi olemattomilla asioilla.”
        Noin juuri venäjäkin tekee,kieltää totuuden ja kääntää selvän asian täysin nurinpäin. Olet komunisti venäläinen ja kehotan sinua suomen vihollista poistumaan heti suomesta venäjälle omaan ajatusmaailmaasi. Sinulle ei ole paikkaa suomen maaperällä. Ota venäjän kansalaisuus niin pääset onnelaan, älä myrkytä suomea. Kumma kun et ymmärrä totuutta no sehän on venäläisten tapa elää pelkässä valheessa. Oliko venäjän hyökkäys oikeutettu ukrainaan?


      • Anonyymi

        😍😋😍😋😍😋😍😋😍

        🍑 ­N­y­m­­f­o­­­m­a­­­a­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18138627h

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Venäjän tärkein yhteistyökumppani Suomessa on perussuomalaiset.

      • Anonyymi

        Venäjällä ei enää ole mitään yhteistyökumppaneita paljon missään.


    • Anonyymi

      Kepulaiset on venäläisten ystäviä

      • Anonyymi

        Ei vaan vasemmistoliittolaiset, valitettavasti.


    • Anonyymi

      Salaliittoteorioille on ihan oma palstansa. Sinne foliohatut voivat siirtyä keskustelemaan tämän tyyppisisät huuhaa asioista.

      • Anonyymi

        Kaikki persut siihen ryhmään, salaliittoja ne näkee makkarassakin.


      • Anonyymi

        Tämän ketjun aloitus teksti on silkkaa faktaa ja voit lukea sen vasemiston päätöksistä ja heidän ajamista asioista ihan itse ylen uutisista. Foliohatuilla ei ole mitään tekoa näin selvissä asioissa. Tyypillinen vasemiston eli venäläis mielisen valhe olin taas syytteessä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tämän ketjun aloitus teksti on silkkaa faktaa ja voit lukea sen vasemiston päätöksistä ja heidän ajamista asioista ihan itse ylen uutisista. Foliohatuilla ei ole mitään tekoa näin selvissä asioissa. Tyypillinen vasemiston eli venäläis mielisen valhe olin taas syytteessä.

        Lopeta jo. Tuollaiset veuhkaajat sotkee tosi aikassa vain housunsa.


    • Anonyymi

      Juche-aate on korealaista sosialismia. Se korostaa ihmisen riippumattomuutta, luovuutta
      ja vastuuta yhteiskunnan ja ympäröivän luonnon muuttamisessa.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      83
      3175
    2. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      75
      1281
    3. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      164
      1194
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1030
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      961
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      310
      932
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      43
      839
    8. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      78
      825
    9. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      124
      815
    10. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      95
      807
    Aihe