Suomessa tapetaan ihmisiä

Sairaalat ei hoida enää koronapotilaita vaan lähettää heitä kotiin ilman hoitoa. Kuka kuolee kuolee,kuolee,siihen "ei vakavaan"tautimuotoon. Vain rikkaita ja nuoria hoidetaan. Vanhukset ym.heikot jätetään hoitamatta. Ruotsalaisia kauhisteltiin kun eivät antaneet hoitoa koronan alussa ja nyt tehdään samaa täällä.
7150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

roskaa

Äänestä
  • 😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

    💋 ­­N­y­m­­­f­­­o­­m­­a­­­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18139294K

    🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Tarkoitat varmaan koronarokote potilaita...

Äänestä

Ne on ne paremmat potilaat joita hoidetaan, nämä rikastajat ja kultamunat! Kaikkeen ei suomen verovarat riitä, valinta kysymyksiä.

Äänestä

Ei perusterveydenhuoltoonkaan enää pääse. Olen 66 v, ja käynyt viimeksi terveyskeskuksessa 2,5 vuotta sitten jalkavamman vuoksi. Olen sen jälkeen pari kertaa yrittänyt saada aikaa terveysasemalla. Ei irtoa
aikaa lääkärille tai hoitajalle. Punakolmiolääkkeitä on mulle määrätty pelkän puhelinkekustelun pohjalta. Ihan OK, mutta olis asiaa lääkärillekin.

Äänestä
  • Meillä päivystykseen pitää varata aika (?!?) . Kukaan ei vastaa puhelimeen, eikä soita takaisin. Terkkarin seinällä on lappu: älkää tulko tänne, useimmat asiat hoituvat puhelimessa. Jep jep. Netissä kehotetaan tekemään oirekysely. Veri vuotaa silmiin, mutta tehdään.... Oirekyselyn mukaan veri vuotaa päästä ja pitää mennä päivystykseen... Kukaan ei vasta puhelimeen.... jne..

    Äänestä

SDP / kepun läpirunnoma Sote uudistus on täysmoka. Miksi piti ihan väkisin saada uusi hallintohimmeli vanhojen lisäksi. Tämä maa on ihan hullu tai ainakin päättäjät tekevät mielipuolisia päätöksiä, jotka ei arjessa toimi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sairaalat ei hoida enää koronapotilaita vaan lähettää heitä kotiin ilman hoitoa. Kuka kuolee kuolee,kuolee,siihen "ei vakavaan"tautimuotoon. Vain rikkaita ja nuoria hoidetaan. Vanhukset ym.heikot jätetään hoitamatta. Ruotsalaisia kauhisteltiin kun eivät antaneet hoitoa koronan alussa ja nyt tehdään samaa täällä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu