Kannattaa seurata You tubesta hänen kanavaa , jäin seuraamaan sattumalta kun oli etusivulla !
Kertoo avoimesti Suomessa olevissa yrityksestä joissa toimii lahjonta joka ylettyy Lestadiolaisuudesta Helvetin Enkeleihin !
Hän on tilintarkastaja ammatiltaan ja täten varmasti nähnyt kaiken ! Nyt hän tuo rohkeasti esiin näitä epäkohtia joita yritysmaailmassa on !
Poliisissa on myös oma sisäpiiri !
Uskovaisista puhumattakaan ! Tiedän että nämä asiat ei koskaan puhdistu mutta tulevat edes kansan mieleen!
Sairas yhteiskunta jota pyörittää pimeä raha ja kusetus joka saralla!
Ville Vasama
24
8673
Vastaukset
- Anonyymi
Herää kysymys miksi Ville Vasama tekee nyt videoita youtubessa aiheesta ja vaarantaa oman henkensä.
Enkeleiden vaikutusvalta ylettyy syvälle poliisiin ja tod.näk. poliisi ei tutki asiaa tai ainakaan kykene suojelemaan epäkohtia ja korruption paljastanutta asianajajaa. Tällä peliliikkeellä suojelee omaa henkeään tuomalla kansan tietoon asiat. - Anonyymi
Eikö tämä tyyppi menettänyt kaikki luvat, kun hänestä tehtiin kantelu asianajaja liittoon.
Näköjään sohaissut johonkin mitä ei olisi saanut tehdä. Kohta alkaa varmaan paljastua likaisia poliitikkojakin...- Anonyymi
Mikähän tilanne siellä nyt, kuinka ymmärrätte tuon uusimman englanninkielisen videon?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikähän tilanne siellä nyt, kuinka ymmärrätte tuon uusimman englanninkielisen videon?
Joo vähän kierrellen kertoo, mutta ilmeisesti poliisin kyydillä joutunut hotelliin. Mikä uhka sitten kotiin kohdistuu?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo vähän kierrellen kertoo, mutta ilmeisesti poliisin kyydillä joutunut hotelliin. Mikä uhka sitten kotiin kohdistuu?
Voi olla, että poliisi, että poliisi on tällä tavoin ottanut Vasaman kotiin tutkintarauhan, että saa tietyt itseensä kohdistetut todisteet hävitettyä ja saa samalla selville, että mitä kaikkea Vasama tietää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikähän tilanne siellä nyt, kuinka ymmärrätte tuon uusimman englanninkielisen videon?
Ymmärrän sen niin et UFOt on ihan just täällä ja kannattaa mennää johonkin kellariin ja ottaa reilusti folioa mukaan..
- Anonyymi
Eiväthän tilintarkastajat kuulu asianajaliittoon?!
- Anonyymi
No onhan tuo Vasama johonkin taikajuomapataan tipahtanut, eikä tunnu näkevän omassa toiminnassaan mitään ongelmaa. Kunnon salaliittoteoreetikko/foliohattumies tulee mieleen noista videoista.
Hänen oma toiminta ei ole ollut toimenkuvaan sopivaa ottamatta kantaa siihen mitä muut on tehnyt. Suomessa kun et voi alkaa perseilemään/ rikkomaan lakia vaikka epäilisit jonkun muun niin tehneen.
Et saa varastaa naapurin tankista polttoainetta tai auton alta renkaita vaikka mielestäsi naapurisi olisi ajanut liian kovaa läheisellä tiellä.- Anonyymi
Vasama puhuu täysin asiaa ja tuo porukka mistä puhuu on todella häikäilemätön & rikollinen. Vaarantavat koko Suomen ja suhteillaan vaientavat totuuden.
- Anonyymi
Juu jokainen itsenäiseen ajatteluun kykenevä ihminen ymmärtää, että tällaiset puheet, että tyyliin kaikki muut ovat rosvoja ja itsessä ei ole mitään vikaa, voi jättää omaan arvoonsa.
Ei noilla videoilla olevaa tajunnanvirtaa jaksa kovin kauaa katsoa.. - Anonyymi
Nyt on hakenut puljunsa Audiajuris oy konkurssiin.
Taisi toimeksiannot vähentyä kun alkoi nämä ulostulot.- Anonyymi
Menikö talous "viisaan" virma koskaan. Häh 😂😂😂
- Anonyymi
erikoista settiä, ehkä viihdettä mainostulojen saamiseksi??
- Anonyymi
Osa videoista on poistunut, mainisi jollain että sota on alkanut ja oli kovinkin menossa sitä pressaa tapaamaan ja ovi kelloa soittamaan mutta ei sitten viitsinyt?
On se kova, kaikilla ei ole "leukaa" tuollaiseen niin kuin villellä!
Riittää vaikka muille jakaisi!🤣🤣🤣 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Osa videoista on poistunut, mainisi jollain että sota on alkanut ja oli kovinkin menossa sitä pressaa tapaamaan ja ovi kelloa soittamaan mutta ei sitten viitsinyt?
On se kova, kaikilla ei ole "leukaa" tuollaiseen niin kuin villellä!
Riittää vaikka muille jakaisi!🤣🤣🤣Ne poistuneet videot näkyy kun hakee YouTubesta Ville Vasama nimellä. Mutta kun niitä koittaa avata niin tulee erilaisia YouTuben ilmoituksia, joissa kerrotaan että video ei käytettävissä tietosujaan liittyvän valituksen vuoksi jne. Elikkä ilmeisesti YouTube poistanut kun sinne niistä valiteltu. Oliko liian henkilökohtaisia tietoja videoissa tms. Ei oo selvästikään itse poistanut painostuksen vuoksi tai muuta vastaavaa. Uutta videoo ei silti ole tullut, missä kommenttoisi videoiden poistumista. Toivottavasti kaikki kunnossa kuiteski. Enempi mietityttää että onko voitu pariksi päiväksi ottaa koppiin jos joku rikosnimike täyttyy videoiden julkaisuissa. Sopisi joku sen tyylinen kiusanteko kuvioon, kuten aiemmin veivät ne KHT luvat myöskin. Sekin vaikutti lakiteitse ovelasti toteutetulta kostolta. Huippu juristit kuitenkin vastapuolella on. Ja lisäksi sohittu myös poliisin suuntaan Villen puolelta. Mielenkiintoinen olisi kuulla missä mennään.
- Anonyymi
Onkohan tuo vasaman poika ( vetää kuraan niin isänsä kuin vanhemmankin Vasaman mistä löpinöissään puhuu) saanut jostakin ohjeistusta että pitää poistaa julkaistuja videoita,
Ilmeisesti ovat selvinneet totuuden vastaisiksi vai miksi olisi poistanut kun on noita totuutena julistanut?
Kutsuuko suljettu osasto vai käräjäsali?- Anonyymi
Alla oleva sopisi näihin vasaman avautumisiin.
Tekijäksi joku poliisi, konkurssiasiamies, asianajaja tai joku vaan jolle on katkera🤣🤣🤣🤣🤣🤣 tai vaikka muuten vaan
"TÄYSIN häikäilemätön ja poikkeuksellisen julma rikos, joka osoittaa tekijässään täyttä piittaamattomuutta uhrien kärsimyksestä. Uhrien määrällä mitattuna Suomen historian suurin rikosjuttu. Teko, jota vakavampaa ei pysty
kuvittelemaan."
Tosin tuo kommentti oli artikkelissa liittyen Julius Kivimäkeen🥱
- Anonyymi
Kyllä ville on oikeassa. Löytänyt paljon vääryyttä jota poliisi ei tutki. Vesa josta ville mainitsee eli Repo on poliisin vasikka ja enkeleiden pressa. Työtön ja avusaliti auttaa asmoa joka viikko makkaran teossa. Kovin ihmettelen miten K ja S ryhmä vielä myyvät makkaraa Missä rikollis ryhmä mukana. Jos mitä seurannut ohi kulkijana niin Repo joka päivä auto parkissa. On kyllä vaikeat reseptit ku päivittäinen neuvoo. Repo oli joskus lihatukku johtaja mikä oli toiminut 70 luvulta ja vesa Repo tuli johtoon K2 kanssa niin alle 2vuotta ja toiminta loppui. Siinä teillä osaava yritys johtaja. Nyt vaan joku rahoittaa ku pelkää.
- Anonyymi
😂😂
- Anonyymi
tän viestiketjun innottamana kävin tsekkaan videoita ja täähän on tosi kovaa settiä! just asiallista että paljastaa kaikki koiruudet mitä muut harjottaa. siitä en sit tiedä että mimmosia ne videot jotka poistettu, mutta nämä jäljellä olevat asiallisia
- Anonyymi
Rehellisyyttä saa hakea. Miettikää nyt tätäkin, mitä lähi-idässä tehtiin. Kaikki on mahdollista. Tuntuu, että mikään ei tapahdu sattumalta, vaan joku on junaillut enemmän tai vähemmän.
- Anonyymi
Nyt ei ole enää pitkään aikaan tullut Villeltä mitään julkaisuja. Kukahan hänet on hiljentänyt?
- Anonyymi
Sairas äijä toi Vasama joka youtubes sala kuvaa kaikkia katsojia
- Anonyymi
Lisää videoita julkaistu.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 931692
Kolme miestä joukkoraiskasi nuoren naisen metsässä Helsingissä.
https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011193871.html?utm_medium=promobox&utm_campaign=hs_tf&utm_source=is.fi&utm_content=pr2141359- 831298
Sunnuntai terveiset kaivatulle
Maa on vielä valkoinen vaikka vappu lähestyy, otetaan pitkästä aikaa pyhä terveiset kaivatullesi tähän ketjuun !!55962Aika usein mietin sitä
Että miksi juuri minä olen se jonka kanssa haluaisit vakavampaa? Mikä minusta voi tehdä sellaisen että koet niin syviä t46911- 47908
Miksei voitaisi vaan puhua asiat selväksi?
Minulla on ollut niin kova ikävä sinua, etten oikein edes löydä sanoja kuvaamaan sitä. Tuntuu kuin jokainen hetki ilman38888Eräästä kalastuksenvalvojasta leviää video !
Ennemmin tai myöhemmin tänne palstalle tulee videonpätkä, jossa kerrotaan paikallisesta "kalastuksen valvojasta". Ei si9854- 46832
IS Viikonloppu 26.-27.4.2025
Koviksen ovat laatineet Eki Vuokila ja piirrospuolista vastaa Lavonius, jolloin 2,5 vaikeusasteen ristikko on saatu aika35799