ei riitä alkuunkaan ei edes Perussuomalaisille. Mutta kyllä se kaikki muu on ainakin Perussuomalaisille hirveän vaikeaa.
Ainoa ideologia maahanmuuttovastaisuus
Anonyymi-ap
24286
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Demujen ideologia ottaa verottomasti köyhiltä loputkin rahat.
https://yle.fi/aihe/artikkeli/2021/05/05/ammattiliittojen-suuri-asuntorahastus-kasikirjoitus
Vasut työlistää itsensä valtion tuilla, miljoonat meni demujen taskuun, orjakokeilulla.
https://yle.fi/a/3-12463035
Onhan persunatseille sarjavalheet , sarjaviha ja sarjarasismii . Putinin kans yrittää EU hun sekasortoo ja EU n hajottamista .
Suomest tulisi sit diktatuurivaltio Persuputinland.
Ota SinimuSta SSkitsonatSSi banaani ja rauhotu..
Tuolla demut ohjailee itselleen urakoita, köyhät maksaa senkin.
https://yle.fi/a/3-11763290
Linkkipersulla paniikki päällä, kun ketjut pitää täyttää lähinnä maalinsiirtämiseltä näyttävillä aivopieruilla? Persupaska ei tahdo enää pysyä kulissien takana?
Anonyymi 02.12.2023 18:38
Se linkkipersu olet sinä itse ***** ********.
Saa sillä yli 600000:n hoopon äänet.
Hitlerin opein Persut teki kunnon vaalivalhepetosjytkyn . Ei onnistu enää .
No mutta, kylläpäs se taas vtuttaa persuista pihalle potkittua natsia persujen tehdessä jytkyjen jytkyn teidän sinimustien rasistien nolatessa itsenne samoissa vaaleissa 🤣🤣
Vasuhitlerit noista enään jäljellä, kuten putin sen jo osoittaa tappamalla omia ja naapureitaan.
https://www.hi2.fi/diktatuurien-nousu/totalitarismi/
Miksi te avoimesti rasistiset sinimustat ette saaneet hitlerin opeilla edes 1%:n kannatusta?
Aloittajalta vois kysyä että kuinka monta maahanmuuttajaa asuu sun omistamassa/omistamissa kiinteistöissä? Tai kuinka monelle maahanmuuttajalle ostat päivittäin ruuan?
Ai, ei yhtään - Ettet vaan oliskin aikuisten oikeesti maahanmuuttovastainen, no eihän tää mitenkään yllättänyt!
Avaatko hiukan ap mikäs se taas olikaan teidän rotuoppia julistavien 🔵⚫ natsien ideologia kautta missio?
Kysy ruotsin vasuilta mikä on missiosi.
https://yle.fi/a/74-20055726
ps
Eikö ole mielenkiintoista vttuile persuille ylläpidon suojeluksessa palstan natsikorttia persujen suuntaan heiluttava rotuoppia julistava antipersuluotsi kuinka SUOMI24 PALSTOILTA KATOAA KAIKKI VIESTIT JOISSA JAUHOTETAAN PERSUISTA PIHALLE POTKITTU KREMLIN NATSITROLLI?
Persut taikovat kuin tyhjästä 100 000 uutta työtöntä. Taitavaa tuo on.
Miks vasemmisto käy AINA niin hitaalla että ei ymmärrä asioiden syy/seuraus suhteita!
Suuri laivahan (yhteiskunta) kääntyy niin hitaasti että käytännössä vasta seuraava hallitus saa nauttia TAI KÄRSIÄ edellisen hallituksen toimista.
Nyt saamme sitä mitä viime kaudella "tilattiin"! Samoin kävi Marinin hallituksen aikoina jolloin näkyi Sipilän hallituksen aikaansaannokset - Tosin vasurit kuvittelivat Marinin hallituksen aikaisen taloudellisen tilanteen olevan kassatytön ansiota!
Onko tuo disinformaatiota, aivopierua vai ymmärrystä rajoittava vaje henkisissä kyvyissä?
maailman hyysäys ei ole elinkeino !!!
Marinin hallitus YLITTI asettamansa työllisyystavoitteen vaikka kepu yritti jarruttaa!Mutta tämä hallitus ei edes sen vertaa ymmärrä taloudesta että alimmat tuloluokat käyttää kaikki rahansa päivittäiseen kulutukseen,eli sieltä kun leikataan on kaikki pois kysynnästä josta tietenkin seuraa lomautuksia/irtisanomisia joka tietenkin ruokkii entisestään alenevaa kysyntää/työllisyyttä!Kokoomuksen "talousosaaminen"ei yllä edes talouden alkeisiin!Eli näiden läskipäiden tavoite 100 000 uutta työpaikkaa on( lue )100 000 uutta työtöntä!Onko koskaan ollut tyhmempää(no Lindström)kuin tämä möhömahainen kuolaava idiootti Satonen?!Ostakaa edes jonkunlainen ruokalappu ettei krakaansa limaa!
Älähän kirjoittele pelkkää omaa mielikuvitusta "alimmat tuloluokat käyttää kaikki rahansa päivittäiseen kulutukseen,eli sieltä kun leikataan".
Orpon politiikka nimenomaan oli työn verotuksen keventäminen - EI KIRISTÄMINEN niin kuin olisi ollut vasemmiston vaihtoehto.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/9384682b-ca46-4908-a439-ed27891f9a44
Mikä siinä on niin vaikeaa että ei voida pysyä totuudessa - Ai niin, valehtelu on vasemmiston DNA:ssa!
"Orpon politiikka nimenomaan oli työn verotuksen keventäminen"
Älä viitsi naurattaa. Orpo halusi varakkaille lisää rahaa.
Siksi sen oli myönnyttävä siihen, että 3500 euroakin tienaava
saa 20 euroa lisää kuukaudessa.
Tässä taloustilanteessa verojen keventäminen vauraille ihmisille on
väärä ratkaisu. Vasemmiston ja vihreitten ehdotus minimaalisista
haittaveroista olisi ollut huomattavasti järkevämpää kaiken
kannalta eikä esim. köyhien lapsien elämää olisi tarvinnut tehdä
kurjemmaksi. He tuskin ovat syypäitä mihinkään.
Kaikkein vähiten he ovat syyllisiä hallituksen aikaansaamaan
budjettivajeeseen, joka kasvaa persuhallituksen holtittomalla
velanotolla. Ei nyt ole kriisiä, mutta persuhallitus aikaansaa niitä itse.