Laki takaa oikeuden tuhota palet,ja länsi vahvasti
komppaa taustalla Suomea myöten.Epäilen vaan
että historia aikanaan,ehkä50 vuoden päästä
tuomitsee Palestiinalaisten massa murhaamisen?
komppaa taustalla Suomea myöten.Epäilen vaan
että historia aikanaan,ehkä50 vuoden päästä
tuomitsee Palestiinalaisten massa murhaamisen?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Se sun henkiopas korppi Jarno mikälie on nyt sevonnu jo laillisesti kansanmurhaan.
Minusta pääsyyllinen on aina se joka on aloittanut sodan.
Aloittaja voisi parantaa muistiaan siitä kuka alkoi tämän sodan tälläkin kertaa.
Sen teki Hamas kuten niin moni muukin arabivaltioista on aloittanut hyökkäykset vuosikymmenten aikana mm. Egypti ,Syyria ja Jordania.
Kun sitten Israel on puolustautunut niin siitä syytetään kuten aloittajakin
Joo ja aina kun musut on hyökänneet Israelin kimppuun , niin Israelin valtion pinta-ala kasvaa ? Ei musut ole mitään kunnon sotilaita, paraateissa hypitään kiväärin kanssa sitten kun vahva sotilasmahti laittaa pommia tulemaan 24/7 niin aavikolla on vaan kenkiä kun armeija on häipynyt. Nämä pale terroristien tyyli on käyttää siviilejä kilpenä, ei oikeat sotilaat piiloudu sairaalaan. Naisten ja lasten selän taakse piiloutuvat ovat mitä ovat.
Kansanmurha ?
Kaksi miljoonaa asukasta sai 3,6 miljoonaa tekstaria ja 6 miljoonaa äänipuhelua. joissa kehotettiin poistumaan taistelualueelta.
Oli siellä asiasta myös lentolehtisiäkin.
Siellähän pommitetaan koko Gazan aluetta. Ei ole mitään turvallista paikkaa.
Jos Israel pyrkisi "'palestiinalaisten' kansanmurhaan" Gazassa ei olisi kiveä kiven päällä.
IDF on Israelin hallituksen alainen ja sitä paitsi jatkuvasti länsimaisen median luupin alla, kun sen sijaan Gazan terroristien toimintaa esitellään sertifioiduiksi toimittajille kuin Potemkinin kulisseja, lavastettuja näkymiä, ja "tiedotus" on puhdasta propagandaa.
HAMAS on julistuksessaan kertonut pyrkivänsä muodostamaan kalifaatin, ja tappavansa juutalaiset maan päältä, ja luulisin, että tunnustavat kristittykään saisivat osansa terroristien ilosanoman levityksestä.
Väitteet israelilaisten harjoittamasta kansanmurhasta ovat silkkaa arabipropagandaa.