Jutan vaalikampanjan alkoi

Ravintola täynnä SDP porukkaa, Juttaa haastatteli SDP:n omat tyypit, kyllä oli ihanaa.

Tehdään suomesta SDP!
12170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Sanna oli tietysti paikalla kun oli viinaa tarjolla.

Äänestä

Jutta on niin suuri, ettei mahdu samaan kuvaan muiden ehdokkaiden kanssa.

Äänestä

Hei, haluatko sinä olla Juttalainen, liity meihin!

Äänestä
  • Jos tuo demareiden lupaaman vappusatanen sekä kun veivät pois eläkeindeksin köyhiltä eläkeläisiltä ja duunareilta..Alhainen temppu demareilta..muka työväen puolue..

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Jos tuo demareiden lupaaman vappusatanen sekä kun veivät pois eläkeindeksin köyhiltä eläkeläisiltä ja duunareilta..Alhainen temppu demareilta..muka työväen puolue..

    Vieläkö joku jaksaa ruikuttaa jostain 100 eurosta?

    Äänestä

Koko SDP porukan voisi karkottaa heidän ihannemaahansa Pohjois-Koreaan.

Äänestä
  • Kauhea ihmisoikeusrikos korealaisille.

    Äänestä

Jutta oli Jyrki Kataisen valtionvarain ministeri jolloin hallitus otti velkaa Suomen harteille hallitus eroon asti. Kataisen tilalle tuli Alexander Stubb jonka ainoaksi Suomen talouden tasapainoitus toimeksi jäi makesvero 30 miljoonaa euroa verotuloja valtiolle vuodessa.

Juttaa voisi kuvailla mädistä omenista yhtenä parhainpina.

Äänestä
  • Muistetaan lähinnä verkkosukkahousu-kohusta.

    Äänestä

Jutta presidentiksi! Joka toinen presidenttikausi pitää olla demari-vasemmistolainen nainen presidenttinä ja jokatoinen kausi valitaan joku oikeistolainen mies presidentiksi.
Näin voimme tasapainoilla poliittisen suuntauksen ja sukupuolien välillä!

Äänestä

Mama afrika pyytäisi afrikan kylään.

Äänestä

Paljonko ollaan tienattu Jutan Kreikkalainalla?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ravintola täynnä SDP porukkaa, Juttaa haastatteli SDP:n omat tyypit, kyllä oli ihanaa.

Tehdään suomesta SDP!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu