Nyt hänen pitäis kelvata kansalle presitentiksi.
Urpilainen ei kelvannut Rinteen hallitukseen!
Anonyymi-ap
18310
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Marini sanoi pyytävänsä anteeksi Urpilaiselta. Ja ehkä Rinnekin on sitä mieltä, kun piti Urpilaista kykenemättömänä hallitus toimintaan.
Jutta Urpilainen ei kelpaa ministeriksi, mutta on Sdp:n presidenttiehdokas !
Urpilainen on tunnettu euro edustaja hoitanut erittäin hyvin suomen ja myös euroopan asioita.siihen ei esim halla-aho pystyisi. ihmettelen miksi aikoinaan sahuri laitettiin eurooppaan? oliko se joku vitsi vai? mies voi osata liikkua kuusimetsässä mutta oliskos eu-asiat täyttä hepreaa kun ei edes pukua osaa laittaa päälle
Ei osaa pukeutua Sdp:n ex-pj Bile-Sanna Marin kun tarvitsee kulkea perse paljaana ja vielä laittaa kuvat julkisuuteen.
Urpilainen ei kelpaa ministeriksi, mutta kelpaa pressaehdokkaaksi.
Demarit eivät saaneet muita suostumaan ehdokkaaksi kuin Urpilaisen.
Käytiinkö demujen ehdokkuuskilpa Kristan ja Jutan välillä. Kreikassa iloittiin, kun Urpalainen valittiin, mutta petettiinkö Krista. Eivät huolineet Poriin, mutta lupasivatko, että tehdään sinusta Krista pressa tai Lapin läänin maaherra.
Kristan perus aivan mustana Antin potkimisesta. Yrittää valiokunnassa nostaa ryvettynyttä lookkia.
Noi Kristan silmien meikkaus viittaa punaisten lyhtyjen alueelle, joten muuta sitä.
Punaisten lyhtyjen alue muuttuu pyhäkouluksi, jos sinne yksikin ihminen menee tämän tapauksen valiokuntahajuilla. Ei kenenkään mieli tee mitään.
Ei nyt kyllä tunnu menevän oikein putkeen demareilla, kun Jutta Urpilaisen vaalivankkurien vetäjäkin tarvitsee oman avustajan.
Venäjää mielistelevä naikkonen
Olisi uhrattu Pori mielellään jos Kiurun olisi voinut sijoittaa sinne
Jutta Urpilainen on seuraava demari, joka nolaa itsensä presidentinvaaleissa.
Urpilainen ei kelvannut Rinteen hallitukseen, mutta nyt presidenttiehdokkaana kun muut eivät suostuneet.
Urpilainen nolaa itsensä pressavaaleissa.
Heikosti on asiat Sdp:ssä.
No kun edes olisi jotain asioita. Mutta, kun ei ole.
Sdp:n kannatus romahtaa pressavaaleissa.