Muista sitten ilmoittaa verottajalle

Anonyymi-ap

Pelottaa. Mitähän tekemästäni rötöksestä seuraa? Neuloin viime talvena vävylleni sukat. Hän oli kiitollinen ja toi palkkioksi kaksi kampaviineriä. En minä eikä hänkään ilmoittanut verottajalle. Mitähän tuollaisesta verohuijauksesta seuraa, jos käry käy? Aamupostissa oli aiheesta juttu, jonka mukaan sukkkien ja pullan myyntitulot ovat verotettavaa rahavirtaa, mutta entä tuo kinkkinen tilanne, jossa verotettava tuote on maksettu verotettavalla tuotteella pimeästi?

4

280

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minulla on sama huoli. Palautin pulloja ja tölkkejä, joista osa oli sellaisia, joita en itse ollut ostanut, maksanut ja juonut. Sain näistä toista kymppiä! Ei kerrota tästä muille.

    • Anonyymi

      Kun lienet mainio neuloja niin voisit neuloa Li Anderssonille lämpimät lapaset.Ei tarvitsisi Liin pitää kokoajan kasiään toisten taskuissa.

    • Anonyymi

      Älä ainakaan hyvinkääläisten ilmoitustaulun juoruämmiltä kysy neuvoa. Ne ilmoittaa sut verottajalle ja tekee lasun kans.

    • Anonyymi

      No niin, nyt minuun iski vimmattu kampaviinerihimo. En muista koska olisin niitä syönyt viimeksi. Toisaalta, tämähän on oikeastaan ihan hyvä seuraus.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      98
      1201
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      84
      809
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      30
      760
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      64
      677
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      606
    6. 31
      593
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      548
    8. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      15
      531
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      503
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe