Ritarimerkkiä pukkaa.

Anonyymi-ap

Laitinen-Parkkonen Pirjo, ylilääkäri. Tasavallan Presidentti on myöntänyt kyseiselle henkilölle Suomen Leijonan 1 Luokan Ritarimerkin.Tullut varmaan ansioituneesta ja uhrautuvasta työstä Keusotessa ,kulujen pienentämisessä. Kyllä merkki on ehdottomasti ansaittu pyyteettömästä ja uhrautuvasta toiminnasta pienellä,lähes olemattomalla palkalla.

1

293

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Noin se menee. Sale myöntää ja Pipa niiaa.
      No onneksi se hilu on vain yksi täysin arvoton rihkama, joita myönnetään jopa kaikille turhantouhuajillekin. Idea on se, että ei pressalla ole mitään mahdollisuutta olla "myöntämättä" mitalia, jonka tukijoukko on kinunnut ja perustellut kaikilla tarinoilla. Kysymys on vain hakemuskaavakkeen täyttämisestä. Ja maksaahan se hieman.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      65
      1792
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      366
      1199
    3. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      138
      973
    4. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      15
      866
    5. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      81
      636
    6. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      632
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      41
      628
    8. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      93
      600
    9. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      45
      528
    10. Mies Naiselle pyydän...

      älä satuta minua.
      Ikävä
      47
      505
    Aihe