Nyt on tehtävä venäjän pysäytys raakimman jälkeen! Matalaksi ja äkkiä venäläiset! Paha on rajan takana !
venäjä on pysäytettävä sillä suomi on seuraava hyökkäyssota kohde
11
326
Vastaukset
- Anonyymi
💨 💩
- Anonyymi
Analverkehr kann mit einem Penis oder einem Sextool, beispielsweise einem Dildo, stattfinden. Im Anusbereich gibt es eine starke Innervation, weshalb sich Streicheleinheiten und Geschlechtsverkehr sexuell angenehm anfühlen können. Außerdem befinden sich im Anus zwei Schließmuskeln, an denen man starke Schmerzen verspürt, wenn der Analverkehr heftig und unvorsichtig ist.
- Anonyymi
Ei alajärveläisten kuinkaan käy, kepulaiset on venäläisten ystäviä
- Anonyymi
Nordin määrättiin luovuttamaan omistamansa kissa valtiolle viimeistään tammikuussa 2024.
- Anonyymi
Sitä ennen Suomen saamelaisalueet voi lahjoittaa Venäjälle .
- Anonyymi
Työtön hinkkaa sammaleella kainaloita nifusia perzvakoa haju ei irtoaelin kuin aasilla ja jotka sinkosivat siementään kuin orhi.GazpachoThe chocolate train is coming, the gay people are rejoicing.8:/6d55f7i6586a653c9ed CA1h66234
- Anonyymi
Imperialistit aloittavat Korean sodan
Uuden yhteiskunnan rakentaminen kohtasi suuria vaikeuksia amerikkalaisten imperialistien aloitettua Korean sodan vuonna 1951. Amerikkalaiset imperialistit uskoivat, että KDKT ei selviä vuosikymmeniin sodan aiheuttamista tuhoista.
Korealaiset kuitenkin voittivat sodan amerikkalaisia imperialisteja vastaan ja maa jälleenrakennettiin ennätyksellisen nopeasti presidentti Kim Il Sungin ja Korean työväenpuolueen johdolla. Sodan voittaminen ei olisi ollut mahdollista, jollei koko kansan olisi yksimielisesti asettunut vastustamaan ylivoimaiselta vaikuttavaa vihollista.
Korealaiset olivat jo ennen sotaa nähneet millaisiin saavutuksiin presidentti Kim Il Sungin ja Korean työväenpuolueen johdolla on mahdollista päästä, kun rakennetaan sosialismia. Oli tehty uudistuksia, jotka olivat tuoneet tasa-arvon ja demokratian kaikille ihmisille. Köyhyys oli alkanut vähetä. - Anonyymi
Venäjä ei Suomeen Hyökää. Ovat laittamassa Rajansa kiinni.
Jos haluat noin kovasti Venäjälle,mene pakolaiseksi ano turvapaikaa.
Syyksi voit sanoa Naton pakolainen.! - Anonyymi
venäjä on pysäytettävä! Apu Ukrainalle lisättävä heti valtavasti! venäjä on ihmiskunnan paholainen! Herätkää sillä olemme pian sodassa venäjän kanssa! Sinä olet rintamalla ase kourassa nyt seuraavaksi!
- Anonyymi
Jaha nyt jo puhutaan että v2025 alkaa rytistä. Varautukaa ja siihen ei ole kuin 1 vuosi aikaa! Saattahan venäjä hyökätä ja uskokaa että kalustoa on silloin venäjällä sillä tämän päivän tilanne muuttuu kaluston suhteen vaikka on ryysyt on lahjakkaasti niitä saaneet tuhoontumaan. Paha naapuri jossa ei asu ihmisiä vaan jotain olioita. No valmistautukaa ja vihervasemisto on venäjän ystävä eli varokaa. Olisimpa väärässä mutta faktat näyttää pahaa olevan tulossa ja pian.
- Anonyymi
Laitamme puomin, siihen tyssää ryssän hyökkäys.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1158237Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4157458Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite804724Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294499Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-74039Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2032849- 1182714
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os332645Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps232284Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m22147