Linkissä on pyhä sanoma kaikille maailman juutalaisille. Tämän saisi kääntää myös Englanniksi.
Videon saatesanoissa on linkki Taivassanomat 11/1023.
https://youtu.be/y4p9WQreACY
Kaikki aidosti uskoon tulleet kristityt ovat Israelin puolta. Kirkkouskonnot ovat eri asia. Niiden sanomiin ei koskaan ole voinut luottaa. Ovat yleensä Hamasin kannattajia (vaikkakin piilotellusti).
Siunaten!
Israelin Jumalan siunausta kaikille juutalaisille
13
424
Vastaukset 13
- Anonyymi
Katsottu ja luettu ja kuunneltu. Totta on sanoma.
- Anonyymi
Jumalan siunausta myös Gazan lapsille.
- Anonyymi
Rukousta että Gazan kaistaleella olevia ihmisiä tulisi uskoon. Se tarkoittaa ELÄMÄNYHTEYTTÄ Jeesuksen Kristuksen kanssa. Ja on varmaa, että Jeesuksen kanssa elävä ihminen ei toimi Israelia vastaan, vaan ehdottomasti sen puolesta.
- Anonyymi
israhell toimii ihmisiä vastaan...
- Anonyymi
Rauhaa koko maailman kansoille. Viime aikoina olen alkanut ymmärtämään sen paremmin kuin koskaan aikaisemmin.
- Anonyymi
Israel toimii oikein, mutta liian lievästi.
Kansalaistensa suojelemiseksi pitäisi olla selkeä linja, että KAIKKI palestiinalaiset pitää karkottaa pois Israelista, siis Gazasta ja Länsirannalta.- Anonyymi
nu'nih,
maahan tunkeutuneilla zionisteilla,
on oikeus suorittaa etninen puhdistus...
- Anonyymi
Jumalan siunaus antakoon johdatuksen Israelin kansalle kaikissa tulevissa tilanteissa.
Ja Iranin hyökkäys pitäisi torjua NYT. Myöhemmin se on vaikeampaa. Samoin kaikkien terroristipesäkkeiden asevarustelut pitäisi tuhota.
Aloituksen suunta on paras. - Anonyymi
Kukaan aito kristitty ei voi olla toisen valtion puolta ja toisen ei. Se ei ole Raamatun mukaista. Jeesus osoitti selvästi puolueettomuuden merkityksen kristityn elämässä. Jumala ei varmasti kummankaan sotivan osapuolen puolella se on täysin varmaa. Minkäänlainen väkivalta ei ole hyväksyttyä. Jeesus sanoi että jopa sellainen joka vain tuntee ”vihaa ” lähimmäistään kohtaan ei ole kelvollinen Jeesuksen seuraajaksi. Entäpä sitten jos sodissa tapetaan kuten tällä hetkellä tapahtuu? Turha edes miettiä miten Jumala heihin suhtautuu. Tuomio on taattu ja tulee varmasti.
- Anonyymi
Rukoilemalla tuo asia aukenee. Ja aloituksessa olevasta linkistä.
- Anonyymi
Kiitos kun varoitit että sisältää jeesustelua, niin tietää olla avaamatta.
Jeesus ja kristinusko eivät kuulu juutalaisuuteen. Tukea voi osoittaa muutenkin kuin pakottamalla omaa uskontoa toiselle. - Anonyymi
Khasarit eivät ole juutalaisia kuten luulette eikä koskaan ole asuneet palestiinan alueella eivätkä ole semiiitteja. Täyttä roskaa kaikki jutut koulussa ja mediassa,kirjoissa. Näin ne roistot kohyeli venäläisiä:
" Asiakirjalaki vuodelta 1700, joka sanoo - venäläiset, jotka myyvät venäläisiä mekkoja ja vaatteita, hevonen satulat, hatut jne. heidän omaisuutensa takavarikoidaan ja vangitaan orjatyön vuoksi.
Tästä lähtien fake, vale khazar✡️ hallitus suosittelee vain Saksassa valmistettujen vaatteiden ostamista vain Saksasta ja Ranskasa.
Venäjä🇷🇺oli Khazarian alaisuudessa 300 vuotta, kaikki väärennettyjä keisareita tänä aikana olivat verisiä juutalaisia✡️ 🪬alkaen🇩🇪 🇫🇷 🇬🇧jotka Prince tappoi🤴Oleg, mutta ryhmittymisen jälkeen he palasivat aina kostoakseen tuhotakseen Venäjän🇷🇺
Putin tuli myös Saksasta btw...
Sitten he kysyvät minulta, miksi rakastan ja luotan vain Leniniin ja Staliniin ja suuttelen Putinia, kaikkea tätä paskaa.
Nyt tiedät, keitä hemmettiä olivat Romanovin mafian khazarjuutalaiset🇩🇪 🇬🇧 " - Anonyymi
Venäjä, Iran ja Hamas ovat kumppaneita keskenään.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521053Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll211000Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl514838- 49801
- 45712
- 37649
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181595Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan60583Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37560