Suvakkimaa Suomi sallittuja. Mitä mekään niillä tehdään.
Kuk osaa sanoa mitä iloa rapta toisen persesilmää.300 000 € tienaavat ay-johtajat huvikseen lakkoiluttaa tyhmiä, vasemmitolaiset. Laittaa mummot ja vaarit kävelemään kun junat ja bussit lakossa. Huvit ne on heilläkin.
Kuk osaa sanoa mitä iloa rapta toisen persesilmää.300 000 € tienaavat ay-johtajat huvikseen lakkoiluttaa tyhmiä, vasemmitolaiset. Laittaa mummot ja vaarit kävelemään kun junat ja bussit lakossa. Huvit ne on heilläkin.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Juu muututaan vaan orjiksi . . Suomi on länsimaa eikä meistä tule orjaamaa Persuputinland .
Nyt ollaan suvukkien orjia lakot.
Fasisti haluaa maahan persudiktatuurin ja Mussolinin/Hitlerin toimet ay-liikettä vastaan?
Mitä se lakko on nyt tehnyt?
On se kumma, että meillä näitä putlerin Venäjän ihailijoita aina vaan riittää. Mikset muuta sinne ihannemaahasi heti, kun raja railona aukeaa. Ei ole sitten homot ja lakot häiritsemässä.
Neuvastoliitto oli ihannemaa komukoille.
Lomilla mainittu, selvästi persutrolli asialla.
Nyt on "Neuvotoliitto" muuttunut "Neuvastoliitoksi"!
Mutta persutrolli, mites tää paskanheitto liittyy Suomen Keskustaan?
Siis komukka!
Alle kolmessa vuodessa EU muuttuu Euvostoliitoksi, joka on suora kopio Neuvostoliitosta.
Putin on muuttamassa Venäjää Kiinan kaltaiseksi yksipuoluejärjestelmän sosialistiseksi taloudeksi.
No kumpaanko viiteryhmään kuulut mieluummin? Kolmatta vaihtoehtoa ei ole enää olemassa vaan se on joko tai.
Eihän persutrolli, liikenne ole vielä menossa lakkoon.
Mummot ja papat käyttävät taksia kaupunkikortilla , ja taksit ovat ajossa, vaikka muu kuljetusala menisi lakkoon.
Taitaa taksit loppua alkuunsa. Kun punikit lakkoilee.
Putiniako sinä nyt huudat apuun pistämään lakoille stopin? Juurihan sinä aloituksessasi kommentoit, kuinka Venäjällä lakot on kielletty. Ja nyt uliset punikeista.
Kommenteissasi ei ole mitään järjen ja älyn häivääkään havaittavissa. Pelkkää mielenterveyspotilaan tautologiaa pääasiassa, jossa kaikki asiat sekoittuvat yhdeksi epämääräiseksi mössöksi.
Sossut päässeet tekemään lakot, joilla väkeä kävelytetään. Itse lakkojen päätarkoitus jo hukassa, poliittisia jo.
Mikäs Mussolinin ihailija sinä sitten olet?
https://www.facebook.com/groups/971111899587853/posts/4663733353659004/
Aivan loistava "keskustelu, mutta mites tää liittyy palstan aiheeseen?
Keijo Kirkuja SKDL.