Kulttuurin suomi-palkinnon saa tänävuonna : käsikirjoittaja Anna Brotkin, elokuvaohjaaja Katja Gauriloff, näyttelijä ja professori Elina Knihtilä, koreografi ja tanssija Kaari Martin, säveltäjä ja muusikko Roni Martin, oopperalaulaja Päivi Nisula, kirjailija Sofi Oksanen, kuvataiteilija Iiu Susiraja sekä muusikko Maija Vilkkumaa.
Kysymys : Roni? Miksi? Täydelliseen feminismiin kultturin alalla on vielä matkaa!
kulttuurin suomi-palkinto
Anonyymi-ap
2
286
Vastaukset
- Anonyymi
Juurikin näin mutta kun pikaisesti vilkaisin Ronin Wikipediasivua, voi olla, että sopii hyvin sakkiin.
- Anonyymi
Tuntuu siltä, että naiset ovat ottaneet haltuunsa kulttuurin näkyvimmät paikat. Ei ilmeisesti ole enää hyvä olla mies, varsinkaan miestaiteilija. He pääsevät lööppeihin ja julkisuuteen vain töppäilyjensä kautta, muuta tunnustusta ei voi odottaa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m4126016- 825356
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484394- 523951
- 523739
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1723447Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1103209Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky623202- 432279
- 492205