Aprillia
Petos persut
Riika ja natsi urpo
Petos persut
Riika ja natsi urpo
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
miten bensan hinta otetaan alas ei suomi tuota öljyä , norjakin tekee tolkuttomasti rahaa , mutta eivät anna sitä kansalle 😠
Peesut lupas vaalimainoksssaan joka vuoksi moni heitä äämesti kait sen vIN persu sen
tietää
Petos oeesut lupas. Ajaa hinnan ales olenkos
Bäärässä siinäkin vai oliko se kokoomus
No persuthan siitä huusivat perse punaisena ennen vaaleja.
Nyt ei taas ollut Marinista kysymys.
Marinin aikana maxoi jopa 2.50...ja tänään 1.8eli joscosaat matematiikkaa ..laske vähän.....
Kyllä se siitä nousee taas.
Mauri eduskunnassa näyttämässä tukiryhmälleen kuinka paljon hän on halpuuttanut pensan hintaa. Kuulijoiden joukossa useiden eri kuntien ja kaupunkien vaikuttajia ympäri koko Suomen.
https://scontent.fqlf1-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/408738666_7470642006333189_6235871833089553489_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=dd5e9f&_nc_ohc=fz_F9qrKDBsAX8Mmnc3&_nc_ht=scontent.fqlf1-2.fna&oh=00_AfCt4Qy5AJ_dls7RO6BbhlDkVzRkGME7GaAdet0_Lx6Fmw&oe=6578AF6E
Keitä ovat nuo kuvan henkilöt, ja mistä kaikkialta he ovat?
Bensan hinta oli juopponistin vetämässä vihervassaripaviaanihallituksessa niinkin halpaa kuin 2,70€-2,80€/l. Itse henkilökohtaisesti en voinut ottaa joitain työtehtäviä vastaan, kun ei ollut rahaa tankata.
Nyt pyörii 1,70€-1,90€/l. Just tankkasin 1,74€/l. Eli yksi (1) euro halvempaa.
Matemaattiset taitosi on varmaan sitä loistavaa pisa-tasoa ja autottomana sinun on turha länkyttää, ressukka.
Tuo on hyvä syy kieltäytyä ottamasta työtä vastaan, onhan se varsin ymmärrettävää silloin kun saksantuontimerssun tankki on tyhjä.
Peesut lupasa ja sai petos ääniä
Vai oliko ne tuhannet mainiksetkin aprillia
Eihän sinua törkeää junttia kukaan ole ottanut töihin.
Hinta on todella alhaalla verrattuna edellisen hallituksen tulevaisuuden suunnitelmiin.
Liikenteen osalta vihreässä siirtymässä hinta haluttiin työläisen ulottumattomiin, jotta pienituloiset jäisivät kokonaan pois liikenteestä.
Parempi olisikin kun rupusakki pysyisi poissa liikenteestä haittaamasta meidän parempiosaisten kulkua.
Hinta on laskenut, koska... Ai niin, unohda...! Tiktok-persuhan on sanonut, ettei raakaöljyn maailmanmarkkinahinnalla ole mitään tekoa bensan hinnan kanssa.
Persuille jokainen päivä on aprillipäivä. Valitettavasti. Koittakaa sopeutua.
Niinpä. Se persuilla tuo kaikki on sitä ja tätä.
Jaa. Eihän persut ole kuin hajanainen paskasakki.
Miksei bensan hinta ole pudonnut?
Idioottiko olet, Marinin aikaan bensa maksoi kalleimmillaan yli 3 e litra, tänään pumpulla 1.89 e litra, mitä vittua siis höpötät joutavaa paskaa?
Persut itse vaativat oppositiossa Marinin hallitukselta toimia polttoaineiden hintojen laskuun ja väittivät silloin että maailmanmarkkinat eivät vaikuta mitään vaan hallitus tekee päätökset hinnasta.
Nyt persut ovat itse hallituksessa ja yhtäkkiä maailmanmarkkinat määräävätkin hinnasta ja he ovat itse tämän edessä olevinaan kädettömiä.
Persut: "Teemme työssäkäynnistä kannattavampaa"
Leikkaavat työttömiltä ja ansiosidonnaisesta, heikentävät työntekijän asemaa ja oikeuksia sekä nostavat työmatkakulujen omavastuuta 150€. Lupausten pettämistä ja takin kääntöä riittää.
Ja nyt nostavat ruuan alvia vielä
Lateloille syyte ilmaston pilaamisen suunnittelusta jos KHO kykenee koska sitä kauppaa ryssä
,,,,,,,,,,,,
/+*
Miten joku idiootti jaksaa . . . .
Näin sitä vilaukselta viikonloppuna Tallinnasta tulevalla laivalla, oikein paksusti se näytti jaksavan.
Näit siis läskidemarin?
Jos oikein katsoin, niin kyllä se oli tuo tässä ketjussa aiemmin olleessa Peltokankaan kanssa samassa kuvassa oleva paksukainen.
Oikeistohallituksen aikana bensa maksaa alle 2 euroa.
Vasemmistohallituksen aikana bensa maksoi yli 2,70 euroa.
Siellä on taivaalla aurinko, ja sitten on otsarillimies - joka säätää hinnat.
norja näin voisi suurena öljyn tuottajana toimia , mutta ei sekään niin tee 🤔
Ja nyt nousee vielä ruuankin. Purra tiputtelee näitä kurjuuksia vähän kerrallaan. Viimeisin ruuan alvin nousu.
Missä ja milloin elintarvikkeiden alvi nousi ??
Yleinen ALV on 24%
Alennettu verokanta 14 %
- elintarvikkeet ja rehut
- ravintola- ja ateriapalvelut
Haukutaan Purra kun on aihetta, mutta ei keksitä aiheita....