KOK on päättänyt päästää venäläiset ja valkovenäläiset urheilijat olympialaisiin. Tämä on täysin moraaliton ja halveksittava päätös, jonka johdosta ihmisiä murhaava psykopaatti-putinin vienosti hymyilee kolossaan. Tämä myös on selkeä osoitus KOK:n korruptoituneisuudesta. Miten on edes mahdollista, että KOK:n ylin johto saa jatkaa rikollista ja haisevaa toimintaa olympia aatteen varjossa? Toivottavasti laaja boikotti suitsee tämän olympia-aatetta surkastuttavan ja halveksittavan päätöksen. Nyt on demokraattisten valtioiden tilaisuus näyttää, että urheilun perimmäisen aatteen lokaavat rahanahneet broilerit, jotka johtavat, on alistettava rikostutkinnan alaiseksi ja saatettava vastuuseen huolella peitellyistä lahjuksista. Kaikkihan tämän tietävät! Miksi rehelliset ihmiset hyväksyvät tämän läpinäkyvän, säälittävän kähminnän? Venäjä ja valkovenäjä surmaa ja kiduttaa kansalaisiaan ja käy sotaa! Kuka pystyy nauttimaan pariisin olympialaisista KOK:n, putinin venäjän ja lukashenkan valkovenäjän kera. Mitähän mieltä putinin ohjuksin teurastamat siviilit ja pakkosiirtämät ukrainalaiset lapset ovat KOK:n mätisäkkien mädännäisyydestä? Olympiahenkisiä hetkiä kaikille KOK:n syvän mädännäisyyden kera...
Kansainvälinen olympiakomitea(KOK) ja putin
15
396
Vastaukset
- Anonyymi
Suomen OK;n pj Jan Vapaavuori (kok) taitaa olla Putinin kätyri. Lausunnot ovat jo sen suuntaisia,
- Anonyymi
paljonko Putini maksoi?
- Anonyymi
Valitettavasti kaikista kansainvälisistä suurista urheilujärjestöistä on tullut korruptoituneita rahan perässä juoksijoita. Yksikään niistä ei voi vastustaa diktaattorien rahoja.
- Anonyymi
Tässä nähdään tämä nykyinen moraalirappio hyvin , siviilejä joukkohautoihin ampuvan maan edustajat otetaan urheilu kisoihin , olisihan se kamalaa jos joku venäläinen pahastuisi asiasta , häpeäksi kun ukrainan uhreja ajatteleekin miten voidaan edes harkita moisia päätöksiä .
- Anonyymi
"siviilejä joukkohautoihin ampuvan maan..." paskapuhetta.... urheiluun ei pidä sekoittaa politiikkaa. MUUTEN SE MENETTÄÄ MERKITYKSENSÄ.
Oikeastaan Englanti pitäisi ensimmäisenä boikotoida kaikista kisoista, kun Boris Johnson esti venäjän ja ukrainan rauhan neuvottelut sodan alkuvaiheessa.
Toisena Sitten U.s.a - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"siviilejä joukkohautoihin ampuvan maan..." paskapuhetta.... urheiluun ei pidä sekoittaa politiikkaa. MUUTEN SE MENETTÄÄ MERKITYKSENSÄ.
Oikeastaan Englanti pitäisi ensimmäisenä boikotoida kaikista kisoista, kun Boris Johnson esti venäjän ja ukrainan rauhan neuvottelut sodan alkuvaiheessa.
Toisena Sitten U.s.aNo pysy nyt kuitenkin marssijärjestyksessä, vaikka kuinka ihailet ryssää.
- Anonyymi
Länsimaiden ääntä boikoteista yms. ei enää kuulla koska länsimaat katsovat sormiensa läpi Israelin jo vuosikymmeniä jatkuneiden rikosten sarjaa. Kaksoisstandardit ovat Suomessakin jossa ei korvaansa lotkauteta palestiinalaisten kansanmurhan jatkuessa. Se, että toivotaan muutamaa avustusrekkaa alueelle ei muuta sitä tosiasiaa, että Suomikin katsoo Israelin rikoksia sormiensa läpi. Länsimaat menettävät miljardien ihmisten tuen kaikkialla maailmassa.
- Anonyymi
Putin ja Lukaszenka ovat urheilumiehiä ja toivoisin heidän siksi pelaavan käänteistä venäläistä rulettia, oikeassa ruletissa revolveriin laitetaan vain yksi panos ja mutta käänteisessä ruletissa rullasta jätetään vain yksi panos pois, hieno peli heille.
- Anonyymi
Luultavasti suuri osa yleisöstä tulee boikotoimaan näitä Pariisin olympialaisia jos Venäjän sallitaan osallistuvan niihin. Kaikki tiedotusvälineet, ja kaikki firmat jotka mainoistaisivat olympialaisten siivellä nähtäisiin siinä valossa että osoittavat samalla tukensa Venäjälle.
- Anonyymi
Täytyy muistaa, että KOK on maailman suurin korruptiopesäke ja maailman epärehellisin instituutio.
- Anonyymi
KOK ihailee Putinin sotaa.
KOK on maailman suurin korruptiokeskittymä.
KOK on maailman epäluotettavin toimija. - Anonyymi
Meidän tulisi boikotoida kisoja jos ei päätös muutu !
- Anonyymi
Kisat jätettävä pitämättä kokonaan jos sinne sotivat maat pääsee mukaan. Suomi ainakin voi jättää osallistumatta. Yhdenkään suomalaisen urheilijan ei pidä mennä noihin kisoihin. Pitäkööt vanäjä, valkovenäjä ja Israel keskenään kisat vaikka venäjällä. Pariisin laitettava naftaliiniin kisajärjestelyt.
- Anonyymi
Nyt kaikki boikotoimaan Kansainvälistä olympiakomiteaa!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t553533- 171822
- 361821
Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin171671Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?251432Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐401392- 611329
Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät901095Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..221043- 1281035