Kansainvälinen olympiakomitea(KOK) ja putin

Anonyymi-ap

KOK on päättänyt päästää venäläiset ja valkovenäläiset urheilijat olympialaisiin. Tämä on täysin moraaliton ja halveksittava päätös, jonka johdosta ihmisiä murhaava psykopaatti-putinin vienosti hymyilee kolossaan. Tämä myös on selkeä osoitus KOK:n korruptoituneisuudesta. Miten on edes mahdollista, että KOK:n ylin johto saa jatkaa rikollista ja haisevaa toimintaa olympia aatteen varjossa? Toivottavasti laaja boikotti suitsee tämän olympia-aatetta surkastuttavan ja halveksittavan päätöksen. Nyt on demokraattisten valtioiden tilaisuus näyttää, että urheilun perimmäisen aatteen lokaavat rahanahneet broilerit, jotka johtavat, on alistettava rikostutkinnan alaiseksi ja saatettava vastuuseen huolella peitellyistä lahjuksista. Kaikkihan tämän tietävät! Miksi rehelliset ihmiset hyväksyvät tämän läpinäkyvän, säälittävän kähminnän? Venäjä ja valkovenäjä surmaa ja kiduttaa kansalaisiaan ja käy sotaa! Kuka pystyy nauttimaan pariisin olympialaisista KOK:n, putinin venäjän ja lukashenkan valkovenäjän kera. Mitähän mieltä putinin ohjuksin teurastamat siviilit ja pakkosiirtämät ukrainalaiset lapset ovat KOK:n mätisäkkien mädännäisyydestä? Olympiahenkisiä hetkiä kaikille KOK:n syvän mädännäisyyden kera...

15

451

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomen OK;n pj Jan Vapaavuori (kok) taitaa olla Putinin kätyri. Lausunnot ovat jo sen suuntaisia,

      • Anonyymi

        paljonko Putini maksoi?


    • Anonyymi

      Valitettavasti kaikista kansainvälisistä suurista urheilujärjestöistä on tullut korruptoituneita rahan perässä juoksijoita. Yksikään niistä ei voi vastustaa diktaattorien rahoja.

    • Anonyymi

      Tässä nähdään tämä nykyinen moraalirappio hyvin , siviilejä joukkohautoihin ampuvan maan edustajat otetaan urheilu kisoihin , olisihan se kamalaa jos joku venäläinen pahastuisi asiasta , häpeäksi kun ukrainan uhreja ajatteleekin miten voidaan edes harkita moisia päätöksiä .

      • Anonyymi

        "siviilejä joukkohautoihin ampuvan maan..." paskapuhetta.... urheiluun ei pidä sekoittaa politiikkaa. MUUTEN SE MENETTÄÄ MERKITYKSENSÄ.

        Oikeastaan Englanti pitäisi ensimmäisenä boikotoida kaikista kisoista, kun Boris Johnson esti venäjän ja ukrainan rauhan neuvottelut sodan alkuvaiheessa.
        Toisena Sitten U.s.a


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        "siviilejä joukkohautoihin ampuvan maan..." paskapuhetta.... urheiluun ei pidä sekoittaa politiikkaa. MUUTEN SE MENETTÄÄ MERKITYKSENSÄ.

        Oikeastaan Englanti pitäisi ensimmäisenä boikotoida kaikista kisoista, kun Boris Johnson esti venäjän ja ukrainan rauhan neuvottelut sodan alkuvaiheessa.
        Toisena Sitten U.s.a

        No pysy nyt kuitenkin marssijärjestyksessä, vaikka kuinka ihailet ryssää.


    • Anonyymi

      Länsimaiden ääntä boikoteista yms. ei enää kuulla koska länsimaat katsovat sormiensa läpi Israelin jo vuosikymmeniä jatkuneiden rikosten sarjaa. Kaksoisstandardit ovat Suomessakin jossa ei korvaansa lotkauteta palestiinalaisten kansanmurhan jatkuessa. Se, että toivotaan muutamaa avustusrekkaa alueelle ei muuta sitä tosiasiaa, että Suomikin katsoo Israelin rikoksia sormiensa läpi. Länsimaat menettävät miljardien ihmisten tuen kaikkialla maailmassa.

    • Anonyymi

      Putin ja Lukaszenka ovat urheilumiehiä ja toivoisin heidän siksi pelaavan käänteistä venäläistä rulettia, oikeassa ruletissa revolveriin laitetaan vain yksi panos ja mutta käänteisessä ruletissa rullasta jätetään vain yksi panos pois, hieno peli heille.

    • Anonyymi

      Luultavasti suuri osa yleisöstä tulee boikotoimaan näitä Pariisin olympialaisia jos Venäjän sallitaan osallistuvan niihin. Kaikki tiedotusvälineet, ja kaikki firmat jotka mainoistaisivat olympialaisten siivellä nähtäisiin siinä valossa että osoittavat samalla tukensa Venäjälle.

    • Anonyymi

      Täytyy muistaa, että KOK on maailman suurin korruptiopesäke ja maailman epärehellisin instituutio.

    • Anonyymi

      KOK ihailee Putinin sotaa.
      KOK on maailman suurin korruptiokeskittymä.
      KOK on maailman epäluotettavin toimija.

    • Anonyymi

      Meidän tulisi boikotoida kisoja jos ei päätös muutu !

    • Anonyymi

      Kisat jätettävä pitämättä kokonaan jos sinne sotivat maat pääsee mukaan. Suomi ainakin voi jättää osallistumatta. Yhdenkään suomalaisen urheilijan ei pidä mennä noihin kisoihin. Pitäkööt vanäjä, valkovenäjä ja Israel keskenään kisat vaikka venäjällä. Pariisin laitettava naftaliiniin kisajärjestelyt.

    • Anonyymi

      Nyt kaikki boikotoimaan Kansainvälistä olympiakomiteaa!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      182
      1272
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      883
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      824
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      748
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      47
      684
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      247
      594
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      311
      580
    8. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      579
    9. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      550
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      51
      549
    Aihe