Ateisti-feministi-egoisti

Anonyymi-ap

Motiivina itsekkyys, "minäminä mua ei kukaan mies tai Jumala määrää rajoita tai rankaise. Koska olen erilliseksi yksilöksi egoni kuplaan ja subjektiivisuuteni suojaan todellisuudesta eriytynyt.

Itsekkyys ei ole valinta, se on refleksi.

4

249

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin, ja tämä liittyneenä ideologisista syistä kumpuavaan systemaattiseen uhriutumiseen.

      • Anonyymi

        Emokratia on se keskenkasvuinen "minäminä valitsen itselle sopivia" itsekkyyden ideologia, jonka juuret on monoteismissa oman taivaspaikan ja henkilökohtaisen suhteen priorisoinnissa.


    • Anonyymi

      Sit lisää sivistyssanoja niin viesti menee perille.

      • Anonyymi

        Eiköhän yhteiskunnan lait ja asetukset ,normit ja muut aseta rajoitteita kaikille, paitsi megajulkkiksille ja , äärimmäisen raharikkaille jotka yleensä ovat se yksi ja sana asia.

        Jos miettii vaikka räppäri Kanye Westiä , Gardashien ex- miestä jonka uusi naisystävä pukeutuu milloin mitenkin mihensä rinnalla. Tai muita miljariluokan omaisuuksiensa keskellä eläviä kuten Muskia..mies hänkin..
        Joten miten ihmeessä saat ympättyä tähän keskiluokkaisen, tai työväenluokkaisen naisen ?
        Täysin epärealistista höyrypäistä Oletko kade jollekin naaurillei joka ajaa bemarilla kun itsellsi on vain joku halpisauto tai onko duunimestassasi nainen esihenkilönä joka laittaa suitsia suihin kun puheet alkavat olla liian rasvaisia ja loukkaavia?


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      176
      4987
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      18
      4376
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3097
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      252
      2947
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2882
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2501
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1919
    8. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1737
    9. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      34
      1733
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      65
      1709
    Aihe