On aika kiittää kauniisti kaikkia teitä, joidenka kanssa olen täällä ajatuksia , tuntemuksia ja kokemuksia ollut jakamassa.
On aika luoda viimeinen silmäys tuohon pieneen nurkkapöytään täällä Kaffeessa, jossa niin monet kerrat istuin ja kirjoitin.
Silitän kädellä pöydän pinnan ja asetan siihen ruusun joka jälkeeni jää.
Niin monta tunnetta kohtasin, monet ilot...naurut ja itkut....
Niinkuin tulinkin kerran , niin myös lähden.Avaan oven ja kävelen ulos----hymyillen läpi kyynelien.
Huiskautan kättäni ....ehkä ...joskus palaan...ehkä en.
---kuvani on galleriassa vielä tänään ...huomenna pois......
Kiitos kaunis ja elämäntäyteistä kesää kaikille:-)
NainenKirjoitti siivillään syleillen
On aika hyvästellä....
14
1584
Vastaukset
- maron
huomasin kirjoituksesi tuossa ja kauhistuin, mihin sinä lähdet???
Ja minkä takia??
Kirjoituksiasi on aina ollut ilo lukea, ne on syvällisiä ja todella korkeaa tasoa.
Minä sain kenkää viiskymmpisistä "ilkeilyn" takia, vaikka alunperin vain puolustin itseäni. Mutta sinä olet aina ollut fiksu ja erilainen kirjoittaja, ja on todella sääli jos jäämme ilman sinun kirjoituksiasi.
ÄLÄ NYT LÄHDE MINNEKÄÄN!!!!!!!!
Ja jos kuitenkin menet, niin kaikkea hyvää sinun elämääsi toivon aivan vilpittömästi.
Poikkea kuitenkin välillä täällä, tyhjä paikka pöydässä on juuri sinua varten:))))
Hyvää kesää ja kauniita ilmoja - en sano hyvästi vaan näkemiin :)) ...kautta olemme oppineet sinut tuntemaan ja nyt vielä kuvagalleriasikin välityksellä. Tyylillesi ominaisesti oli kuvasi sommiteltu niin kuin tämä viestisikin. Kiitos menneistä hetkistä ja juttutuokioista sekä tervetuloa milloin tahansa takaisin, jos todella lähdössä olet. Kahvilassa on sinulle aina tuoli vapaana :))
Hyvää kesää ja kaikkea hyvää jatkossakin Sinulle virtuaalihalauksin!- Judge
pidin kirjoituksistasi. Puhun sinulle kuin Judge.
- TR.maalariN
on vaikea sanoa mitään.
On tilanteita joissa, toiselle mielellään suo sen, 'yhden viillon jalankatkaisun' ja toisinaan taas, on parempi nauraa ja sanoa, että älä höpsi.
Siksipä siis, voin vain sanoa:*Onnea valitsemallesi tielle* ja senkin, että kokemuksesta tiedän, että joskus kun on päivän pari maannut peiton alla... sitä maistuu kupponen kahvia, rennossa seurassa, paratiisillisen nautinnolliselta.
-tänne on onneksi helpompi palata, kuin on lähteä;)) - maron
kuvasi galleriasta UPEAA - valokuvaaja on tehnyt hyvää työtä, ja tuo kuva tuo sinut esiin juuri sellaisena persoonana kuin sinut kuvittelinkin. Kaunis salaperäinen nainen :))
- Angiina
Minulle tulee aina niin surullinen olo, kun joku ilmoittaa lähtevänsä. Koska käyn täällä siksi, että olen yksinäinen, jokainen lähtö on minulle henkilökohtainen menetys.
- maron
vaikka en ole yksinäinen, niin vietän kuitenkin osan aikaani täällä, kenen tahansa lähtö on aina surullinen juttu. Mutta hyvien kirjoittajien lähtö on aina menetys koko palstalle:((
Tämä palsta on kuin turvasatama, niin no ainakin meikäläiselle. Tosi kiva porukka eikä riitoja, se on kuin hermolepoa - kiitos kaikille.
- n52
vaan tapaamisiin.
En ehtinyt vaihtaa kanssasi monia viestejä,mutta jo ne sinun ensimmäiset tekstisi kertoivat minulle sinulla olevan kaunis sielu.Muistan hyvin sen ensimmäisen kerran kun uskaltauduin joukkoonne.
Sinun aloitukseesi laitoin myös sen ensimmäisen oman kommenttini.
Toivon sydämestäni sinulle kaikkea hyvää ja upeaa kesää.
Jään kuitenkin toiveekkaana odottamaan jospa välillä kävisit edes moikkaamassa meitä. - taikanainen
halauksin, näkemiin. En sano hyvästi, koska uskon ja toivon että näemme sinut jälleen joukossamme kun aika on. Olet ollut onnellisen oloinen viime päivät, toivottavasti tämä lähtösi liittyy siihen.
Kaikesta kiittäen, sinulla on ollut upeita kirjoituksia, ja monet ratkiriemukkaatkin hetket olen kanssasi saanut viettää täällä. Muistan myös Pikkaraista kaiholla :)) Niin ja mallitoimiston Mamia, ne misterkaffeekisat, mikä uskomaton suoritus sinulta vetää se sekamelska läpi... vaikka se menikin lopulta vallan ämmätappeluksi Vilimalla ja Mamilla, mutta rakkaudesta se hevonenkin potkii. Ihan tulee tippa linssiin ja naurattaa yhtaikaa, kun muistelee niitä hetkiä.
Mitä parhainta kesää Sinulle toivottaen, jälleennäkemistä odottaen, taikis. Yksi ja toinen kesän tullessa katoaa palstalta. Palatakseen entistä elinvoimaisena syksyllä takaisin. Toivon mukaan sinäkin.
Muista, tulen pitämään nimenhuudon kesän jälkeen.
Luvattomasta poissa olosta ja palstalle palaamisesta on säädetty rangaistus. Rangaistus ei ole mikä tahansa nuhtelu, vaan myöhästynyt joutuu kirjoittamaan eroottisen novellin, jonka pitää löyhästi liityä omiin kokemuksiin.
Tämä on se syy, miksei kukaan ole jättänyt palaamatta.:)
Hyvää kesää nyt kuitenkin:)- manchester
..hyvistä lukuhetkistä. Milläs sua tässä pidättelis kun ketju on kerran poikki..:)
Vietä mukavaa kesää, soon moi! Snif. :) - lukijasi
Eron hetki on kaunis....*laulaa*
Onnellisen kepeitä askeleita tiellesi...
KIITOS!
Näkemiin..
Paluutasi odottamaan jään.... - south-bound
You made reservations for two... didn't you?
- Elleni
Hymyillen :-)
Hymyile vaikka läpi Kyynelten (niiiisk:)
* hyvää kesää *
* kaikesta selviää *
* tai-sitten-ei *
Lämmin Kesäinen WirtuaaliHalaus :):)
*moiiiiiiiiiiiiiiiiiiii*
*isohymy*
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta
Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä792392Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1421538- 1331462
- 1581234
- 1091033
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten386965Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82774Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap55724Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j67694Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist50683