Ylläpito sooloillut Vesilahtelaiset fb palstan oikein kunnolla sellaiseksi ettei kiinnosta kohta ketään. Ei Lempääläläisissäkään ole mitää vastaavaa "uudistusta" tehty ja kaikki sopii siellä olemaan . Kommentoinnin poisto aina jos totuus ei miellytä. Mistäs nyt ne lounaslistat ym myyjäiset löytyy kun on tottunut ne aina huomaamaan avoinna olevalla palstalla ha nyt niitä tuskin kukaan enää laittaa kun ei tiedä onko minuutin päästä poistettu "väärinymmärryksien" takia . Jääkö vaan mopopoikien haukkumista varten koko Vesilahtelaispalsta`????? ja se tyydyttää ylläpitäjää.
Nyt on jo tältäkin viikonlopulta useampi ilmoitus jäänyt pimentoon ja tilaisuus mennyt ohi.
"Kiitos paljon ylläpidolle uudistuksesta" entinen fb Vesilahtelaiset jäsen.
Huonommaksi meni heti
8
587
Vastaukset 8
- Anonyymi
Ylläpito haluaa esittää pätevää eikä edistää toimintaa. Normaalia hölmölä-suomea :)
- Anonyymi
Ainahan yrittäjät ovat itse maksaneet mainoksensa.Kyllä sitä keskustelu palstan idea kuolee jos on enimmäkseen mainoksia.
- Anonyymi
Vähän on tietoa tulevista tapahtumista. Missä on infoa toritapahtumista esimerkiksi? Onko ylläpito saanut paljon viha henkilöitä uudistuksen jälkeen eikä kukaan enään laita minkäänlaisista kissanristiäisistä infoa fb Vesilahtelaiset palstalle henkilökemia syistä. Kuivaksi on sekin palsta mennyt .
- Anonyymi
Kylän Valitus ja juorupalstahan Vesilahtelaiset on . Eikä paikallisten yrittäjien mainoskanava. Jos paikallinen yrittäjä mainostaisi siellä se olisi kuin käsky, älä kannata paikallista yrittäjää.
- Anonyymi
Liian usein tällainen teksti ihan asiallistenkin keskusteluiden alla. M... L.... L... on poistanut kommentoinnin käytöstä julkaisusta.
- Anonyymi
Kaksi kertaa olen hakenut ryhmään, kummallakin kerroilla en ole päässyt. Pieni kuppikunta joiden mielipiteillä ole väliä.
- Anonyymi
Parempi nimi olisi Vesilahden valittajien avoin palsta jos edes viitsii lukea mitä p.skaa siellä pyöritellään päivästä päivään .
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va4431731Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan951156Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.94960Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä63889Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt49798Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka43793Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K11773- 123763
- 60740
- 39739
- 61707
En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o37637- 50626
- 45577
- 34575
Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.95562Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺49557- 92556
- 52546
Millaisen talvitakin haluaisit?
Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain85518