niin päättäjät ovat hiljaa ku kusi sukassa. Näin on todettu monta kertaa aiemmin.
Jos Suomea uhkaa ydin-päästöt,
Anonyymi-ap
4245
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mikä päästö ja koska on kyseessä noilla "monta kertaa aiemmin"?
No ei ainakaan 1962 jäämerellä Neuvostoliitossa tehdyt kokeiden päästöt. Ne huomattiin ja todettiin, mutta ei kenelläkään ollut kusta sukissa. Nimim. Tolkkua satuihin.
Koko tämän maailman valtarakenne perustuu vain ja ainoastaan valheelle ja korruptiolle. Siitä ei ole vähääkään epäilyksen sijaa. Jotkut tyhmemmistä ovat rehellisiä joko tiettensä tai tietämättään. Minä olen yksi rehellisistä ja siksi en olekaan suosittu enkä voi käyttää osaamistani yhteiseksi hyväksi. Näin tämä maailma on rakennettu ja siksi positiivista kehitystä on vaikea havaita tai toteuttaa.
Kun vuosikymmenten kokemusten kautta on oppinut edes jonkin verran erottamaan valheet ja totuudet eri asioissa niin sen jälkeen ei huonoimmat valheet eivät uppoa nähdyn ja koetun rinnalla.