Hyvä parisuhde hajosi salaliittoteorioiden vuoksi

Kaunis kihlattuni löysi vanhoja viestejä eräästä sovelluksesta minun hänelle lähettämänä jossa olin sanonut häntä 2 vuotta sitten idiootiksi koska otti rokotteen.

Jäin samalla kiinni että en ole ottanut rokotetta.

Lisäksi piti minua mielisairaana litteämaateorian vuoksi vaikka itse olikin harras katolilainen uskova.
Minä olen helluntailainen uskova ja kannatan litteämaateoriaa ja raamattuun uskomista kirjaimellisesti.

Onko vertaistukea, muita joiden elämää salaliittoteoriat on vaikeuttaneet?
17370
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Etkö sinä vajakki ymmärrä että koronarokotteet ovat hyviä ja niiden epäilyt ovat sairaasta päästä? Vielä sinä onneton väität häpeämättä että ne olisivat vahingollisia!

Maapallo ja sen syntymekanismi on selitetty niin hyvin että jopa typerät litteään maahan uskovaiset nuo ymmärtäisivät, jos uskaltaisivat tulla tänne normaalien ihmisten maailmaan.

Äänestä
  • Minä ihmettelen miten katolilainen naisystäväni ei ollut maatietoinen eikä uskonut raamattuun kirjaimellisesti. Olen järkyttynyt miten ilkeästi exäni ja kaikki muutkin palloluuloiset joukkopsykoosissa elävät ihmiset minua kohtelee!

    Äänestä

  • Persekärpänen se antaa aina kannustavaa vertaistukea.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Persekärpänen se antaa aina kannustavaa vertaistukea.

    Juu, se P-kärpänen vaan on niin ihana!

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Juu, se P-kärpänen vaan on niin ihana!

    Miksi puolustat itseäsi? :D Veikkaan että itse kirjoiti myös tuon viestin jota syytät persekärpäseksi.
    Nuo viestit toistaa jatkuvasti samaa kaavaa, ensin tulee tuollainen viesti jossa haukutaan littareita typerällä tyylillä ja sinä syytät häntä tuolla nimellä ja sitten kohta komppaat itseäsi.

    Äänestä

  • Minä otin rokotteet molempiin olkapäihin!
    Minä pidän rokotteista hyvin paljon!!!!

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Minä otin rokotteet molempiin olkapäihin!
    Minä pidän rokotteista hyvin paljon!!!!

    Luultavasti uskot myös pallomaa teoriaan?

    Äänestä

Hyvä juttu, toivottavasti ette ehtineet hankkia lapsia. Sinulla on selvästikin huonot geenit.

Äänestä
  • Tosin aloitus voi olla myös käänteinen ?
    Eli avaaja saatta olla siis A-salaliitto teoreetikko ?

    Äänestä

Luulin ennen, että kaikki salaliittoteoreetikot ovat rumia parrakkaita miehiä.

Viime vuosina olen kuitenkin ilokseni todennut, että miljoonat fiksut, nuoret, häkellyttävän kauniit ja sanavalmiit naiset ottavat reippain ottein osaa keskusteluihin ja tutkimuksiin.

Olisinpa 20 vuotta nuorempi, niin ei olisi puutetta pesästä.

Äänestä
  • Et olisi ressukka saanut heitä edes illoin.

    Äänestä

  • 80 vuotiasko olet jos oot liian vanha naisiin? Harry Harkimokin jotain 70v ja seurustelee nyt 35 vuotiaan naisen kanssa.

    Äänestä

Vai että Litteä Maa ja Helluntailaisuus?

Eivät liity toisiinsa, eikä Litteä kuulu opetuksiin.

Sen sijaan Helluntailiike toi Suomeen aikanaan Kuussa käyneen Astronautin julistamaan Jumalan Sanaa.

Äänestä

Totuusliikkeen tytöt on HOT HOT HOT!

SEKSIIIIIIIIKKÄITÄ

Äänestä
  • Mutta kuten miehet ovat päästään onttoja, en ole tavannut yhtäkään älykästä tai tervettä salkkaria.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Mutta kuten miehet ovat päästään onttoja, en ole tavannut yhtäkään älykästä tai tervettä salkkaria.

    Syy löytyy yhden lauseen kommentistasi, josta kuka tahansa voi helposti päätellä, että olet vaikea ja vammainen tapaus, johon kukaan tervejärkinen ei halua koskea edes metrin kepillä.

    Äänestä

Kun et anna kotona,niin haetaan muualta..

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kaunis kihlattuni löysi vanhoja viestejä eräästä sovelluksesta minun hänelle lähettämänä jossa olin sanonut häntä 2 vuotta sitten idiootiksi koska otti rokotteen.

Jäin samalla kiinni että en ole ottanut rokotetta.

Lisäksi piti minua mielisairaana litteämaateorian vuoksi vaikka itse olikin harras katolilainen uskova.
Minä olen helluntailainen uskova ja kannatan litteämaateoriaa ja raamattuun uskomista kirjaimellisesti.

Onko vertaistukea, muita joiden elämää salaliittoteoriat on vaikeuttaneet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu