Taka-Karpatia on viety Unkarilta kuin Karjala Suomelta

Ei ihme, että Unkarissa ei rakasteta Ukrainaa.

https://fi.m.wikipedia.org/wiki/Taka-Karpatia
5235
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ukraana ei ole mikään pulmunen luovuttas valtaamat alueet unkarille

Äänestä

Myös Unkari oli naZi-saksan liittolainen.

Äänestä

Voisko joku viedä sen Urpaaninkin? Esim. Siperiaan.

Äänestä

Ymmärrän unkarilaisia

Äänestä

Kuka haluaisi
Elää jossain
Taka-Karpatiassa?
Siellä oo pyörääkään
Nähty.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ei ihme, että Unkarissa ei rakasteta Ukrainaa.

https://fi.m.wikipedia.org/wiki/Taka-Karpatia

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu