Rajanuoleskelija ? Kaksoiskansalaisuus ehdottomasti kiellettävä ! On vaaraksi suomen puolustukseen . Ja asuvat kelan tuella suomessa .
Jussi P.Laine taitaa olla vasemmiston
Anonyymi-ap
21590
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Jussi P. Laine. Tämä rajatutkija on taas yksi äärivasemmiston edustaja. Näyttäytyy useasti Ylen ohjelmissa.
"Laine kuvaa rajoja yhteiskunnallisiksi laboratorioiksi, joilla monet yhteiskunnalliset prosessit, kuten maahanmuutto, näkyvät aiemmin ja kirkkaampana kuin muualla yhteiskunnassa. Jos nämä prosessit havaitaan ajoissa, voidaan tehdä jotakin ennen kuin ongelmat alkavat vaikuttaa yhteiskuntaan laajemmin." https://www.uef.fi/fi/artikkeli/jussi-p-laine-monitieteisen-rajatutkimuksen-professoriksi
Nätisti proffa kirjoittaa, mutta ei sano mitään rajan ylitse luvatta tulevien aikeista ja heidän elättämisensä ja vartiointitarpeen kustannuksista.
Ei ota kantaa siihenkään, että kaksoiskansalaiselta ei lait estä pääsyä puolustushallinnon virkoihin.