Kun ei tunnu sen johtaja arvostavan suomalaista duunaria. Kuvittelee olevansa työntekijän yläpuolella. Vaikka todellisuudessa työvoimapulan aikana pomojen pitää olla nöyriä palvelijoita, avata ovi työntekijöille, tuoda kahvia työpisteelle ynnä vastaavaa.
https://www.hs.fi/talous/art-2000010054446.html
Täytyypä boikotoida Tam-Silkiä
23
417
Vastaukset
- Anonyymi
Tam-silkin johtajalla on sana hallussa, aivopieru vatipäät jne, kuvastaa nuorekasta mieltäkin ja sinnehän ne pierut menee naisten alusvaateisiin heilläkin;-D En tiedä oliko avautumisesta enempi haittaa kuin hyötyä kyllä. Tottakai myö media "tasapuolisesti" tuo työnantajan ja omistuken ääntä näkyville, siinä missä lakkoväenkin ? Toisaalta jopa ent .vtu.päämin Iiro on nostamassa eläkeeltä ruoskaansa vielä maasta muista tuon miehen ja tämä koiran hyvin 90 luvulta kun olin yrittäjä jolta heidän toimensa vetäisi jakkaran alta täytyy sanoa jotta tuon hallituksen tyypit ja teot on minun mahdotonta anteeksiantaa oikein nostattaa vielä kirosanoja , tuhosivat nuoren yrittäjän perheen elämän vuosikymmeneksi ++. Ymmärrän palkansaajia vaikka yrittäjä olinkin mielestäni EK ja AK saa neuvotella keskenään jatkossakin o mahdotonta ymmärtää miten hallitus sotkeentuu Ek käsikassarana työelämään . Noh Petteri on kova porvari ja pukin porokin oli Petteri jos väliin sarvet nuo joulun tuo..
- Anonyymi
Huh, ei kappalejaosta tietoa, yhteen pötköön kirjoitettua.
- Anonyymi
Persaukisen boikotti ei ketään kiinnosta.
- Anonyymi
Porvarit eivät vaan opi pitämään mölyjä mahassaan. Kärkkäinen, K-marketit, Jungle Juice Bar, Hesburger.... niin moni muu on minulla ikuisessa boikotissa. Ja nyt myös tuon ällötyksen pulju, tosin mitään naisten alusvaatteita ostakaan, jos lahjaksi niin kyllä muistan että ei ainakaan merkkiä Tam-Silk.
- Anonyymi
Konkurssiin menevä firma tämä Tam-silk. Kahden viimeisen vuoden tappiot yli miljoona euroa. Nyt tämä kusipää johtaja kertoo päivän lakon kaatavan koko firman.
- Anonyymi
Iloitse siitä.
- Anonyymi
Notkahdus saattaa olla oikenemassa: https://www.finder.fi/Vaatteiden+valmistus/Tam-Silk+Oy/Kangasala/yhteystiedot/100595
- Anonyymi
uliuli
- Anonyymi
Milloinkas se lakko on kokkareiden ja yrittäjien mielestä ollut oikeaan aikaan?
No ei milloinkaan!
Tuollaiset aivopierut voi jättää oman onnensa nojaan. Ompelijoilla on minimipalkka tässä maassa, mutta yrittäjä vetää miljoonavoittoja joka vuosi ja elää paksusti.- Anonyymi
Nimitti AY pomoja rasvamahoiksi, vaikka itsellänsä on selluliittipylly.
Monesko kinkku jo rouvalla menosssa?
- Anonyymi
Posti ei kulje yhtenä päivänä ja joulukauppa on sen takia pilalla ja konkurssi uhkaa. Uskoo ken haluaa.
- Anonyymi
Pitäisi lakkoon osallistuvan palkka puolittaa korvasta
- Anonyymi
Sitä suuremmalla syyllä pitää mennä lakkoon!
Tuollainen laiton mielivalta pitää estää.
- Anonyymi
Äänestänyt vaaleissa kokoomusta ja saanut sen vaalituloksen mitä halusi.
Nyt valittaa voitostaan. "En mää tätä äänestänyt"- Anonyymi
Aina pitää kokoomusta äänestävän muistaa että kokkareiden tehtävä on toimia EK:n juoksupoikana ja ajaa työntekijöiden palkkoja ja asemaa alas. Jos käyt töissä ja elät siitä saatavalla palkalla, äänestämällä kokoomusta, äänestät omaa etuasi vastaan.
Etenkin yrittäjän ei pitäisi sitten ihmetellä jos AY jyrähtää aikeista!
- Anonyymi
Vai lakkoilee jo inssiliittokin? Onneksi kouluttauduin DI:ksi ja kuulun nyt TEK:iin. Joka ei lakkoile. Eli tyhjä sulle palkka mulle, ja lisäksi etulyöntiasema tulevissa muutosneuvotteluissa.
- Anonyymi
Ja sitten kun sinun palkkaasi pienennetään ja työehtoja heikennetään, niin apua ei ole luvassa muilta liitoilta.
Siinähän pieni ja mitätön porukka lakkoilee ja yrittää ajaa etuaan.
- Anonyymi
Eipä tulisi eksyttyä muutenkaan tuohon puotiin. Pidän enemmän sarkapuvusta kuin ämmien räteistä.
- Anonyymi
Just niin. Duunariparka ei saa ostettua itselleen villahousuja lakontakia? Duunareissa on jotakin tyhmyyteen viittaavaa muutenkin, heistähän ei ole näyttämään kansalle, kuinka firmat toimii. Haukkua räkytetään ja kaivataan lakkoja ja palkankorotuksia osaamatta itse perustaa niitä unelmafirmoja ja tehtaito, jotka näyttäisivät porvareille, kuinka toimitaan ilman idiootti johtajia ja työtulojen sihteeriä!
Nyt, työttömät vasemmisto-demarit, näyttäkää kuinka mallifirmanne toimivat. Tyhjiä liiketiloja ja teollisuushalleja löytyy paljon!- Anonyymi
"Nyt, työttömät vasemmisto-demarit, näyttäkää kuinka mallifirmanne toimivat. "
Työttömätkö ne lakkoon meneekin?
- Anonyymi
Yliopistot ei parempaan pysty kuin vastakkainasetteluun ja vertailuun https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010054364.html
- Anonyymi
Eipä tulisi eksyttyä muutenkaan tuohon puotiin. Pidän enemmän sarkapuvusta ja huomenna näytän keskisormea lakkopaskoille
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006544
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t313910törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/303335Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3821794- 331418
- 271350
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi471073Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11986Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11920- 42889