Makasiinipolulla yksi, Luonnonmaalla toinen ja Merinaantalissa kolmas haahuilija, joka selittelee uniaan ja uskoo jopa niihin ja höpöttelevät ihmisten haudoilla papattaen vainajien kanssa. Ei voi olla todellista noiden hullujen toiminta.
Olen jotain kuullut, niin ovat karjalaisesta suvusta. Sieltä aikoinaan tullut juuri tietyistä suvuista sekopäitä tänne.
Vieläkö Naantalissa asuu HUUHAA-akkoja.
Anonyymi-ap
5
369
Vastaukset
- Anonyymi
Naantalissa kyllä toimii karjalaisten yhdistys.
- Anonyymi
Koiviston alueelta on tullut juuri taikauskoisuutta ,...kaipa muualtakin.
- Anonyymi
Jaahas, no täälläpäin on ihan yks paikallinen alunperinkin Naantalista,täysin kaheli.
- Anonyymi
Vieläkökesääjäljellä,tämä muumipeikoista tutun näköinen luudalla lentäjä punttisalilla rautoja kolistelee ja 24 seuranhakua harrastaa.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1682857
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.622243- 2032159
- 711786
- 951703
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91581- 921343
- 811100
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2061080- 951059