Karvian osalta lasten haastattelututkimusten tulokset kertovat, että vääjäämättömästi asiat koulussamme ovat pielessä. Tulokset oppimessa masentavia, Poissaoloja enemmän kuin muissa kunnissa. Ja juopottelua ,huh huh.
Lepsuttelun aika on ohi. Ennen oli toista. Juttelin naapurin kanssa. Hän sanoi ketä vaihtoon. Samaa mieltä.
Ettekö huolestu karvialaiset kasvattajat
14
1785
Vastaukset
- Anonyymi
Joo hyvä. Väittävät, että opettajat valituttivat mieleisensä rehtorinkin. Ei hyvä. Tulee hintoihinsa.
- Anonyymi
Opetus alkoi mennä sulloin oieleen kun opettajilta poistettiin auktoriteetti.
Nykyajan opettajat vain oppilaiden kavereita.- Anonyymi
Ne vetää yhdessä viivat pöytään
- Anonyymi
Jollei opettajat tule keskenään toimeen saati itsensä kanssa, voiko muunlaista kehitystä odottaakaan? Äitin ja isin pikku kullannupuille ei saa kritiikkiä antaa. Varsinkaan vähänkään "korkeammassa" asemassa olevien vanhempien pikku pirulaisille.
Puhelimet pois lapsilta ja opettajilta koulupäivän ajaksi! Liikuntaa ja ulkoilua enemmän. Tasa-arvoisempaa kohtelua, kuri ja auktoriteetti kunniaan. Myös kotona!- Anonyymi
Lisäksi alkoholia ja huumeita alaikäisille trokaavat saunan taa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lisäksi alkoholia ja huumeita alaikäisille trokaavat saunan taa.
Trokausta harrastavat jopa lasten vanhemmat ja isovanhemmat!
- Anonyymi
KISSA on nyt pöydällä. Se on nostettu. Mitäs teette, ongelma on esillä. Pian alkavat koulut ja väki on mitä on.
- Anonyymi
Nuoriso juo vähemmän ku esim 2000luvun alus. Taksit ajo Kauhajoelle ja talvella mietaalle. Tai voi ne juoda jossain muualla nykyään. Onko kellään tietoo.
- Anonyymi
Kuka enään käy Kauhajoella? Kuollut paikka.
- Anonyymi
Pilalle on menny koulussa moni asia, ukrainalaisia liikaa ja lisää taas tulossa. Haittapuoli jo nähty.Joko voitais stoppi tuolle muuttoliikenteelle täällä tehdä!
- Anonyymi
Näin on.
Nyt alkaa "kanta"Karvialaiset muuttamaan pois paikkakunnalta.
Siellä kunnan "norsunluutornissa" pitäisi nyt herätä ruususen unesta. - Anonyymi
Missä Veijo on nyt olis hommaa tiedossa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Missä Veijo on nyt olis hommaa tiedossa
Vahinko vain, että Veijo ei raida lukea näitä s 24:sen kommentteja. Mutta laita hänelle viestiä tai kirjoita facebookkiin. Siellä niitä kunnan asioita nykyään ratkotaan.
- Anonyymi
Kännykkäkieltoa voitaisiin kokeilla Karvian koululaisilla. Syytä olisi. Täyskielto sanon minä
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1296238Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/745712241Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk381495Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1121308Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna881165Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.481035- 661028
Tiesitkö mies
Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll64990Kuulin että Metsa Manille kaavaillaan Maaseudun Sivistysliiton kunniakirjaa ja jotain
muutakin huominosoitusta. Syystä että on on elvyttänyt huomattavasti videoillaan vanhemman väen englanninkielentaitoja.27958- 64946