YLE: Paavo Arhinmäen uutisoitiin olleen mukana välikohtauksessa jalkapallo-ottelussa.
Miten näin väkivaltainen ja jatkuvasti lakeja rikkova poliitikko voi toimia Helsingin apulaispormestarina?
https://yle.fi/a/74-20064860
Miten näin väkivaltainen ja jatkuvasti lakeja rikkova poliitikko voi toimia Helsingin apulaispormestarina?
https://yle.fi/a/74-20064860
Vastaukset 11
Vanhimmat
YLE:n uutinen pohjaa tähän seiskan alkuperäiseen skuuppiin. Ai että mua naurattaa kun YLE:n on pakko käyttää lähteenään seiskaa! Viime aikoina niin on tapahtunut aika usein... Seiska tekee kovempaa poliittista journalismia kuin yleisradio, haha hah haa!
https://www.seiska.fi/vain-seiskassa/paavo-arhinmaki-sekoili-jalkapallo-ottelussa-kavi-kiinni-jarjestyksenvalvojaan/1215031
Tapahtumasta on puna-paavo kertonut oman versionsa.
Puna-paavo hyökkää ihmisten kimppuun, potkii autoa , vandalisoi, esiintyy kännissä Suomen edustajana …
Miten paljon poliitikko voi rikkoa lakia, että poliittinen asema ei pelasta rikostuomiolta?
aineissa varmaan, ei kai kukaan muuten.
Menis prkl oikeisiin töihin, niin rauhottuis vähän. Eiköhän nämä kommareitten jutut kuse lopulta heidän omille nilkoille.
Joskus 1950-, 1960-, 1970- ja hiipuen 1980-luvuilla vasemmistoliitto, silloinen SKDL ja kepu olivat suuria puolueita ja meno Suomessa oli sen mukaista. Köyhien ihmisten maille rakennettiin ilman lupia esimerkiksi laitureita ja teitä. Lupia näihin toimintoihin kyseltiin viranomaisilta jos ylipäätään kyseltiin vasta jälkeenpäin ja maata omistavilta köyhiltä suomalaisilta ei kyselty lupia yhtään mihinkään. Arhinmäki jatkaa vain vasuriperinteitä.
Ja täällä pohjoisessa jaettiin puoli ilmaisia tukkimetsiä kepulaisille ja vasemmisto kommunisteille, mutta nyt on asiat toisinpäin.
Mites muistelisin että tälläkin palstalla joku punikki propagandatorven lailla toiseli: "vasemmistoliitto ei hyväksy väkivaltaa, vasemmistoliitto ei hyväksi väkivaltaa..."
paitsi silloin kun se on #eriasia ?
V...tun kommunistit on kaikkein eniten toisten taskuilla ja heillähän on verisin ja julmin historiakin.
Näinhän se on.
Kansa äänestää Paavoa...
Ihmeellistä porukkaa hänen äänestäjänsä kyllä. Olisi mielenkiintoista mitä he miehen toilailuista ja väkivaltaisesta käytöksestä oikein ajattelevat?