Alkaa olla jo aika sirkusta nuo eduskunnan tarinat. Purralla näkyy hermot menneen täysin.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000010058499.html
Aika outoa jos tuo hallitus saa jatkaa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000010058499.html
Aika outoa jos tuo hallitus saa jatkaa.
Vastaukset 40
Vanhimmat
Olisi kiva tietää millainen porukka äänestää tuota Tynkkystä?
Tosi-tv:tä katselevat ylipainoiset sohvalla istuvat kaljaa kittaavat sipsin mussuttajat?
Onko Sebastian Tynkkynen se persu, joka paskoi housuunsa televisiolähetyksessä? Tynkkynen konttasi ainakin tuomiokirkon portaita jossakin lakana-asussa. Hulluko se on?
Älä nyt marinia taas moiti, on ihan omiasi nuo huume/kaljan juojat työaikana.
https://valtioneuvosto.fi/paatokset/paatos?decisionId=491
Vasuhallitus oli syntyessään paska, pääministeri työaikanakin joi ja oli sekakäyttäjä.
https://yle.fi/a/3-12583574
Ihan normaalia käytöstä persulta. Vaipat sillä tosin oli kontatessaan, eli ei ollut ehtinyt pukea housuja ylleen duuniin lähtiessään. Ja paskoi ikkunasta koska ei tiennyt toimitukselleen muutakaan paikkaa.
Pilleristi kirjoittelee?
Hallitus kumoon. Hallitus kumoon. PASKA HALLITUS.
Purra välttelee vastaamasta vaalipetoskysymyksiin. Ei hän sillä niitä pakoon pääse.
Mitäs sinä sääreen pureva persurakki siinä rätiset?
Milloin sinä pyhäjärven vttuileva luotsi kerrot mikä sinut saa trollaamaan 18-22h/365vrk vuodessa vaikka psyykesi hajoaa AINA kun provoihisi vastataan?? 😂😂
Purran ilmeestä ei tiedä hymyileekö vai koskeeko johonkin mutta sen tietää että vituttaa ja yrittää päivästä toiseen selvitä vaikka kohta kupoli leviää.
Taas osuit marinia moittimaan, ja vasut sitäkin puolusteli ja että kyllä pitää pää joskus tyhjentää.
Perussuomalaiset pärjäävät hyvin. Mari Rantanen on loistava. Purran housut ei tutise.
Hyvä. Kannattaisi demareiden jättää sosialismi ja vaihtaa todelliseen työväenpuolueeseen, persuihin. Jos haluaa olla demokraatti, niin kristillisdemokraatit pitävät oikeasti huolta lähimmäisistä, ei vain puheissa. Demareiden järjestämät lakot tältä päivältä osoittavat, että lähimmäisiä ei kunnioiteta. Lapsilta vietiin joululounas monessa koulussa. Mitä se on?
Demareiden järjestämät? Sinä reppana et kommenttisi perusteella ole ollut kuunapäivänä työelämässä.
"Lapsilta vietiin joululounas monessa koulussa. Mitä se on?" Se on oikeistohallitus. Mutta Rantanen loistava... ? Sekoilee sanomisissaan eikä ole perillä lainkäytöstä, ja Purran housut eivät tosiaankaan tutise mutta pää tutisee sitäkin enemmän raivotessaan.
Ymmärrätkö, että valtaosa valheistasi on sellaisia, että niiden valheeksi toteaminen käy alle 10 sekunnissa, niin kuin tämänkin aloituksesi valhe.
Seli seli, persu! Älä projisoi persujen suuria vaalivalheita muiden kontolle!!!
Tuo on todellakin onneton selittelijä. Tyhmä kuin vasemman jalan saapas, ja toistelee noita hulluja juttujaan.
Persuihin kelpaa kaikki kieroiliat ja takin kääntäjät eli samanlaiset kun Kepun listoille.
Purran kiero polla kiehuu päivä päivältä kuumemmin. Äänestäjien pettäminen ja päälle vielä helvetinmoinen ylimielisyys saa meidät tavan duunarit suorastaan vihaamaan moista luuskaa.
Hermoheikko sekopää se on oikeesti.
Minkä taaksensa jättää, sen edestänsä Purrakin löytää.
Sekopäinen uhma ja sairaalloiset heitot iskee Purralle vielä pahasti päin irvistelevää pläsiä.
Psykiatriahan Purra tulee vielä tarvitsemaan. Psyykkinen ylipaineventtiili näyttäisi olevan ihan jumissa eikä oma ärjyilynsä kärvistellessään takinkääntelynsä seurausten kanssa sitä tilannetta ainakaan paranna. Taisivat ne vaikean nuoruutensa aikaiset terapiaistunnot jäädä aikoinaan puolitiehen, sillä niin välinpitämättömältä hän vaikuttaa olevan ulospäin. Psykopaatin sanavarastoonhan se pikemminkin kuuluu, jos toteaa että "empatia ei kuulu politiikkaan". Kenellekäs sitä politiikkaa sitten tehdään? Yleensä ihmisille? Mikä yleinen rangaistuslaitos tästä Suomesta pitäisi Purran sanomisia tulkiten oikein tehdä?
Purra käänsi niin nopeasti takkinsa, ettei kannattajat ole huomanneet vieläkään.
Puoli vuotta on liian lyhyt aika kannattajien huomata.
Uiiiik,
Uik uik Demari uikuttaa uiiiik,
Uik uik Purra Purra uiiiik,
Uik uik hermo hermo uiiiik,
Uikuti uikuti uiiiiiik,
Uik uik köh
Ja tässä onkin persun laaja sanavarasto kaikessa loistossaan. Tuo "uik uik" voitaneen tulkita sian röhkimiseksi.
Ja Rantanen höpöttäessään väestönvaihdon salaliittoteoriasta sekä peukuttamassa uutisille pakolaisten hukkumisesta välimerellä.
En ole varma,oliko seuraavan paikkaansa pitävän lauseen sanoja kansanedustaja Antti Kurvinen? No joka tapauksessa joku opposition edustaja kuitenkin.
''Mikäli kyseiseen toimintaan (vaalilupausten pettäminen) syyllistyisi yritys,he olisivat oikeudessa syytettynä petkosesta!''
Nodre Damin kellonsoittajan on turha huudella,kenopää on yks pahimmista räkyttäjistä.
On irvokasta, ettei poliitikko joudu mihinkään vastuuseen,
vaikka valehtelee törkeästi päin naamaa ihmisille.
Menehän ne hermot kun yrittää inttää asioista joista ei tiedä mistään mitään. Suorastaan vituttaa kun kysyjä tietää asiasta ja siihen ei löydy muuta vastausta kuin "häh ?" Meneehän ne hermot vähemmästäkin.
Vahinko, että tulee eduskunnan joululoma. Hallituksen valehtelijat pääsevät
hermojaan lepuuttamaan. Jos tätä menoa olisi jatkunut vielä pari viikkoa olisi
ehkä päästy persuhallituksesta eroon.
Kyllä ne hitaammakin tajuuvat .. kantapään kautta!
Ja sen tietää Purrakin, että kun sadistiset leikkaukset pienituloisilta suomalaisilta toteutuvat, niin tulee paljon entisiä äänestäjiä!
Ei siis mikään ihme, että Purran hermot ovat jo nyt niin piukeella --- miten sitten kohta ovatkaan ...
Tuo perus-S kammoinen samanlainen psykoosissa elävä,kuin se pissa-kirjoittelijakin.Sama sairaus molemmilla.
Mitä luulet persuista pihalle potkittu venäjämielinen Natoa vastustava ääliöoikeistolainen rotuopin julistaja, mitä järkeä sinun on heiluttaa jokaisessa viestiketjussa natsi- ja r..ssäkorttia persujen suuntaan? Sinun poistaessa luotsinpestin suojista kaikki viestit joissa arvostellaan persuista pihalle potkittuja natseja tai kremlin trolleja koska edustat niitä itse???
ps
Eikö ole mielenkiintoista vttuile persuille ylläpidon suojeluksessa palstan natsikorttia persujen suuntaan heiluttava rotuoppia julistava antipersuluotsi kuinka SUOMI24 PALSTOILTA KATOAA KAIKKI VIESTIT JOISSA JAUHOTETAAN PERSUISTA PIHALLE POTKITTU KREMLIN NATSITROLLI?
"no niin persupakkomielteinen persuista pihalle potkittu 🔵⚫ rotuopin julistaja, nappi huuleen, nalle kainaloon, tuti suuhun ja tutimaan että jaksat aamulla nousta taas reippaana poikana itkemään persujen perään."
sensurointi yhtä skitsoa kuin trollitkin
Skitso, natsi ja kremlin trolli.
Purra olisi hyvä vahtikoira, mutta räksyttää aivan väärille ihmisille. Varkaat ja tuholaiset saisivat tehdä tihutyönsä, mutta rehellisille räkyttäis.