Mahtavaa saadan ydinaseet varikolle https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/suora-lahetys-kello-13-15-dca-sopimus-julki-milla-ehdoin-yhdysvaltain-joukot-voivat-toimia-suomessa/8839414
Amerikan Jesse tulee Parkano n maaperälle hyvä!
14
1024
Vastaukset
- Anonyymi
On ihanaa kun tuloo ruutia paikkakunnalle ja jessejä paikkakunnan naisille. Saman näköisyys on nyt suuressa vaarassa.
- Anonyymi
Ostin Hamsterista kaiken varalle ydinsateenvarjon. Se on kaksikäyttöinen. Pidän sitä myös vesisateella.
- Anonyymi
Te olette sitten viisaita. Onko teitä enempikin siellä. Ei kukaan muu olisi tuollaista keksinyt pitää olla serkkuaivot.
- Anonyymi
On se ny niin hianoo olla Natussa kun Venäjä tulee aika varmasti 2 vuoden sisällä hyökkäämään Suomeen, voi että.
- Anonyymi
Venäjällä on kyllä tapana hyökätä Natoon kuulumattomiin maihin.
- Anonyymi
Mitä arvelette jos Putin tulee niin missä ensin jytisee...
- Anonyymi
Taivaalla, kun ilmatorjunta tuhoaa itänaapurin ohjukset.
- Anonyymi
Ukrainakin tuhoo kaikki ohjukset ja kroonit taivaalle mutta silti kaikki rakennukset on maantasalla. Vähän kummallista höpinää jessen kavereilta.
- Anonyymi
Olikin kyse misä ensin jytisee ja jos Suomeen tuloo NATO joukkoja niin ilmasuojakin varmasti on sen mukaanen.
Suomi ei oo enää yksin itänaapuria vastas ja siä tiedetään se.
- Anonyymi
On hienoa kun amerikan Jesse tuloo katsomaan meitä perseaukisia velkaisia suomen tyämiähiä. Vielä ku saatais noi korot nollaan niin saatais lisää velkaa millä maksetaan jessen kulut kun se tulee makailemaan suameen
- Anonyymi
Mieluumminko maksaasit venälääsille moninkertaasen hinnan jotta veisvät meitin nuoret miehet ja naiset järkyttäviin sotiinsa kuolemaan niinku Ukrainas ny on nähty venäläisille käyvän.?
Ja tuhkattavaks vieraitten maitten multiin.
- Anonyymi
Joutuu suamen velkainen viikinki lähtemään sotimaan amerikan etuja ajavan jessen kanssa hiekka aavikoille. No siellä raato kuivaa kotiin tuotavaan kuntoon.
- Anonyymi
Kyllä vapaaehtosia Suomesta löytyy kansainvälisiin tehtäviin NATOs, kuten ennen liittymistäkin. Ei sinne tartte ketää pakottaa.
Jos NATO käyttäs joukkojaan ja kalustoonsa samaan tapaan kun venäjä Ukrainassa, niin NATO varmaan loppuis tosi nopeesti.
Länsimais tosiaan on tapana toimittaa haavottuneet hoitoon ja kuolleet oman maan multiin. Onkse sun mielestä huonompi juttu kun toi venäläinen käytäntö?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.5094236Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek183361Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2842272Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4722143Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.861466- 1571343
Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel641261Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk941168- 641165
- 841124