77 vuotias isäni halusi uusia ajokortin, vaikka meidän lapsien mielestä hän ei ollut enää siinä kunnossa, että se olisi ollut järkevää. Hän ymmärsi sen sitten itsekkin.
Tiina V, Taneli V ja Lotta V olisiko teidän lapsina kerrottava isällenne samoin ja antaa jonkun muun ajaa Suomea eteenpäin. Joskus läheiset osaavat auttaa oikean päätöksen teossa, jos "potilas" ei siihen itse kykene.
Höperö haluaa presidentiksi??
10
467
Vastaukset
- Anonyymi
Olisiko käsityskyvyssä vikaa jos saa suurimmalla kannatusalueellaan 1435 ääntä eduskuntavaaleissa, eikä pääse edes varasijalle ..........etelässä äänet tuskin olisivat olleet sataa. Onkohan kukaan mitannut kuumetta
- Anonyymi
Minusta on noloa kun vanhukset pyrkii presidentiksi jopa Haavisto on vanhuksenlainen Harkimo jo ihan huru-ukko vaikka väliin hauskakin vakavasti otettavia ei oikein ole mieletäni maltillinen Rhen on paras vaikka muuten vihaan kepoloisia kybällä.
- Anonyymi
Kyllä ne kaikenmaailman bildenperkeleistä kertoo mitä presidentin pitää milloinkin tehdä ei siinä omasta ajattelukyvystä ole muuta kuin haittaa ohjeita vastaan ottaessa.
- Anonyymi
Jenkkilän Trump se vasta pelle onkin.
- Anonyymi
Taisi Väpä lähetyttää ite kannattajakorttinsa Tallinnaan. JA VAALIT RATKES KUN VÄPÄ EI PÄÄSSYT EHDOLLE. 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 Ei Paavo oo päässyt enää vuosiin mihinkään......mihin on halunnut.
- Anonyymi
😂😂😂 Haluaa..........mutta kun muut ei halua
- Anonyymi
voi jonkunajanpäästä moni ajatella kun ois se Väyrynen ollut.
- Anonyymi
Ottaakaa nyt Paavon lapset isänne "puhutteluun" ettei menetä kaikkea sitä kunnioitusta mikä ehkä joskus on ollut. Tässä on hyvä esimerkki miehestä, joka ei ymmärrä, että aika on muuttunut, eikä kukaan halua hänen palveluksiaan. Niin ja yli 80% kansasta halusi Natoon. sanoi Paavo mitä tahansa. YYA:n aika meni jo.
- Anonyymi
Paavo. Juna meni jo. Jäit asemalle, kun ei ollut lippua. Mittaa kuume ja mee peiton alle, niin me muutkin vanhukset teemme. Ei tuon ikäiset tarvii kuin teekupin nokan alle ja jonkun kehumaan itteään.
- Anonyymi
😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään14713292Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen873714Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,1333028Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2711461Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?441418Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1561383Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1151294Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141244- 811091
Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin205999