Seuraavan artikkelin luettuani heräsi kysymys, kuinkahan monet ns. taksiraiskauksista ovat olleet todellisia, mitkä esim. mamujen mustamaalaamistarkoituksessa tehtyjä:
Nainen syytti taksikuskia raiskauksen yrityksestä moottoritien laidalla – Ääninauha paljasti totuuden
https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000010060968.html
Nainen syytti taksikuskia raiskauksen yrityksestä moottoritien laidalla – Ääninauha paljasti totuuden
https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000010060968.html
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mistä vedit mamut esiin, eihän siinä kirjoituksessa mamua mainittu.
Tuo asiahan oli selvitetty, enemmin vertaa niihin jotka on saanut tuomion tai niihin jotka jää selvittämättä!
Kun asiakas on oikein jurrissa, sen puhumiseen ei voi yhtään uskoa.
Naiset valehtelevat aina.
Kannattaa olla kamera kuvaamassa niin kuin jo aikoja sitten tulleet takseihin, jos ei ole firman puolesta kuitenkaan niin oma vaikka kakkos kännykkä tallentamaan kaikki jollain dashcam sovelluksella. Dashcam sovellukset on hyviä, näyttö voi olla pimeänä koko ajan ja tallennus pyörii vaikka vuorokauden kunhan virtaa riittää.
Känniääliöiden kohdalla sattuu taatusti joskus kohdalle joku ongelmatilanne niin on sitten näyttää todiste materiaalia miten hommat meni.
ahaa
Saako kyydin aikana olla äänitystä/kuvausta.? Täysin mahdollista , että joku taho yrittää mustamaalaamista. Nykyisin voi olla mitä vaan.
Pitäisi perustaa turvataksidemokraatit niin ropisisi yhteiseen kassaan yhdessä yrittämällä. Toistaiseksi ei ole täyttä varmuutta olisiko tunnintaksi edullisempikaan. Jos vielä sattuu monta kuskia.
Kannattaa kuvata ja äänellä niin on faktaa heittää pöydälle. Siinä on todistetta ettei ole tehnyt mitään, mitä nainen väittää. Ihan sama saako kuvata, pakkohan se on ihan oman oikeusturvan kannalta. Läpeensä kieroa porukkaa nykyään