Kiina ottaa venäjältä Siperian

Anonyymi-ap

Kiinalla on suunnitelmat venäjän osalta, tulee ottamaan koko Siperian luonnonrikkauksineen itselleen.
Kiina vain odottaa sopivaa hetkeä, kun venäjä heikkeneeUkrainan sodassa.
Mahtaa olla kova yllätys putinille, kun Kiina valtaa Siperian.
Purinhan suorastaan ryömiin Kiinan johtajien edessä, on niin suuri ystävä Kiina putinile, mutta ystävä voi pettää.
Putinin ilme on katsomisen arvoinen sen jälkeen, kun Kiina ottaa Siperian.

1

294

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ennustajien mukaan se on todennäköistä, että se tapahtuu.

      Vanhin Vissarion (Optina Pustyn): ”Venäjällä tapahtuu jotain vallankaappauksen kaltaista. Samana vuonna kiinalaiset hyökkäävät. He saavuttavat Uralin.

      Terelya: ”2000-luvun alussa tulee kauhea sota. Minulle näytettiin Venäjän kartta tulen välähdyksen keskellä. Tulisijat paloivat Kaukasuksella, Keski-Aasiassa, Baltian maissa ja koko Kaukoidässä, missä Kiinasta on tullut Venäjän vihollinen..."

      "Tulee aika, jolloin Venäjä repeytyy. Ensin he jakavat sen, ja sitten he alkavat ryöstää vaurautta. Länsi myötävaikuttaa kaikin mahdollisin tavoin Venäjän tuhoamiseen ja luovuttaa itäosan Kiinalle ennen aikaa..."

      "Venäjällä tulee olemaan sota: lännestä saksalaiset, ja idästä - kiinalaiset... Kiinalaiset saavuttavat Tsheljabinskin kaupungin. Venäjä yhdistyy mongolien kanssa ja ajaa heidät takaisin."

      Schemaarchimandrite Seraphim (Tyapochkin) Rakitnojesta profetoi tapahtumien tulevasta kehityksestä Venäjällä (1977): ”Paikalla oli nuori nainen Siperian kaupungista. Vanhin sanoi hänelle: "Sinä hyväksyt marttyyrikuoleman kiinalaisten käsissä kaupunkisi stadionilla, jonne he ajavat kristityt asukkaat ja ne, jotka ovat eri mieltä heidän hallinnostaan."

      Käytännössä siis Siperia joutuisi kiinalaisille. Vanhin sanoi, että aika on Jumalan käsissä, ja paljon riippuu siitä, kuinka hengellinen elämä Venäjän kirkko kehittyy, kuinka vahva usko Jumalaan tulee olemaan venäläisten keskuudessa, mikä tulee olemaan uskovien rukous.
      Hän sanoi, että Venäjän romahtaminen, viranomaisten ilmeisestä vahvuudesta ja jäykkyydestä huolimatta, tapahtuisi nopeasti. Ensin slaavilaiset kansat jaetaan, minkä jälkeen liittotasavallat putoavat: Baltia, Keski-Aasia, Kaukasia ja Moldova.
      Sitten keskusvalta Venäjällä heikkenee, jolloin autonomiset tasavallat ja alueet alkavat erota toisistaan.
      Seuraa vielä suurempi romahdus: keskuksen viranomaiset lakkaavat tosiasiallisesti tunnustamasta yksittäisiä alueita, jotka yrittävät elää itsenäisesti, eivätkä enää kiinnitä huomiota Moskovan säädöksiin niin, että autonomiset tasavallat ja alueet alkavat erota.

      Suurin tragedia on Siperian valloitus Kiinan toimesta. Tämä ei tapahdu sotilaallisin keinoin: vallan heikkenemisen ja avoimien rajojen vuoksi kiinalaiset massat alkavat muuttaa Siperiaan, ostavat kiinteistöjä, yrityksiä, asuntoja. Lahjuksella, pelottelulla ja sopimuksilla vallanpitäjien kanssa he alistavat vähitellen kaupunkien taloudellisen elämän. Yhtenä aamuna Siperiassa asuvat venäläiset heräävät Kiinan valtiossa. Sinne jääneiden kohtalo tulee olemaan traaginen, mutta ei toivoton.

      Kiinalaiset tukahduttavat raa'asti kaikki vastarintayritykset. (Siksi vanhin ennusti marttyyrikuolemaa Siperian monien ortodoksien ja isänmaan patrioottien stadionilla.) Länsi myötävaikuttaa tähän maamme hiipivään valloitukseen ja tukee kaikin tavoin Kiinan sotilaallista ja taloudellista voimaa. vihasta Venäjää kohtaan.
      Mutta sitten he näkevät vaaran itse, Venäjän on kestettävä tässä taistelussa, kärsimyksen ja täydellisen köyhtymisen jälkeen hän löytää voiman nousta itsestään. Ja tuleva herätys alkaa vihollisten valloittamista maista, entisiin unionin tasavaltoihin jääneiden venäläisten keskuudessa.

      Siellä venäläiset ymmärtävät menettämänsä, oivaltavat olevansa yhä elävän isänmaan kansalaisia, haluavat auttaa maata nousemaan tuhkasta. Monet ulkomailla asuvat venäläiset auttavat palauttamaan elämän Venäjälle... Monet niistä, jotka voivat paeta vainoa ja vainoa, palaavat alkuperäisille venäläisille mailleen täyttämään hylättyjä kyliä, viljelemään laiminlyötyjä peltoja, ja käyttämään jäljellä olevaa kehittymätöntä maaperää.
      Herra lähettää apua, ja huolimatta siitä, että maa menettää tärkeimmät raaka-aine-esiintymät, Vanhin sanoi, että Herra sallisi Venäjälle annettujen valtavien maiden menetyksen, koska emme itse kyenneet käyttämään niitä riittävästi, vaan vain saastutimme...

      Mutta Herra jättää Venäjän taakse ne maat, joista tuli Venäjän kansan kehto, ja suuren Venäjän valtion perusta. Tämä on 1500-luvun Moskovan suurruhtinaskunnan alue, josta on pääsy Mustallemerelle, Itämerelle ja Pohjanmerelle. Venäjä ei ole rikas, mutta se pystyy ruokkimaan itsensä.

      Toinen kysymys kysyttiin mahdollisuudesta palauttaa monarkia Venäjälle. Vanhin vastasi, että tämä palautus on ansaittava. Se on olemassa mahdollisuutena, ei ennaltamääräyksenä. Jos olemme arvokkaita, Venäjän kansa valitsee tsaarin, ja tämä on mahdollista juuri ennen Antikristuksen valtakuntaa, tai jopa sen jälkeen - hyvin lyhyen aikaa. (Aleksandro Nikolajevin artikkelista "Muistoja tulevaisuudesta".)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      24
      5202
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      3
      4627
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      104
      1419
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      154
      1414
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      13
      1234
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1104
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      21
      1034
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      168
      892
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      863
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      37
      809
    Aihe