Et millään tasolla. Ei todellakaan ole pakko olla kiinnostunut, mutta sinulla ei ole oikeutta ajatella olevasi parempi kuin kukaan. Kenelläkään ei ole. Kukaan ei ole minua parempi ihminen, enkä minäkään tietenkään ole ketään parempi. Tiedänpä vaan, miten te parempiosaiset ja kovia arvoja seuraavat tuppaatte ajattelemaan. Se ajattelutapa on harhaluuloa parhaimmillaan. Suuruusharhaa. Mikään omaisuus, koulutus tai mikään, ei tee kenestäkään oikeasti parempaa tai "korkeampitasoista" ihmistä. Me ollaan kaikki ihmiset samanlaisia mitättömyyksiä, jos kaikki riisutaan. Enkä tarkoita vaatteita.
Et ole siltikään minua mitenkään parempi
Anonyymi-ap
45689
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 45
Vanhimmat
Kuka on niin väittänyt olevan?
Joku ominut taas harhoja.
Ei kaikkea tarvi tuoda julki, kun se paistaa läpi kaikesta.
Miten harhojakin voi omia? Tulee mieleen, että ehkä suhtaudut näihin palstamiehen provoihin aika surrealistisesti
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18168600L
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Mä herään joka aamu siihen ajatukseen että olen täysin turha ihminen. Ja joka ilta nukahdan siihen ajatukseen. Eli hei olet parempi mua. 👍
Herään joka aamu siihen kiitollisuuteen, että olen vieläkin elossa.
Samat sanat, kiitollisuus. Elämän pituus on ihmisen tärkein omaisuus.
Sepä kiva jos tuo oli vastaus minun kommenttiin. Minä menin eilen itkien nukkumaan kun yksi ainoa ystävä onnitteli minua syntymäpäivänä. Olen elossa mutten elä. Kukaan ei muista edes olemassa oloani jos perhettä ei lasketa. Olen väsynyt.
Havahduin tähän kommenttiin. Sun mielestä eläminen on muiden ihmisten kautta? Eläminen on sitä että sut nähdään?! Että sua esim muistetaan syntymäpäivinä? Mitä ihmettä
Miten niin muiden kautta? Mitä oikein vääristelet ja pistät sanoja suuhuni. Jos olen yksinäinen ja kaipaan ystäviä niin mikä sinä olet sitä moralisoimaan? Sä voit istua yksin luolassa onnellisena. Minä en.
Jos joku kuvittelee olevansa parempi, katson hänen vanhempiaan ja usein se wt löytyy sieltä. Sitten mietin, että tuskin on pojasta tai tytöstä polvi parantunut.
Ihmisillä on oikeus omaan mielipiteeseen. Muuten olen kyllä samaa mieltä asiasta. Älä ympäröi itseäsi sellaisilla ihmisillä, jos et siedä heitä.
No kyl mä oikeastaan oon parempi, monessakin mielessä
Narskut ajattelee noin. Sivusta.
Koskaan edes ajattele noin, koska tiedän miten se on.
Itsehän sinä olet harhoissasi. Kukaan ei ajattele noin kuten väität.
Kannattaako näitä trollauksia sitten omia täältä anonyymilta palstalta?
Höpiset ihan outoja. Vaikka tekisit mitä niin aina on joku sinua parempi. Sama koskee minua.
Asia ei ole niin kuin oletat, mihin perustat väitteet, se toinen on taas sinua parempi toisessa asiassa, joten 50/50.
Et tajunnut minun pointtia. Tarkoitin, että mikään omaisuus, menestys, taito tms. ei tee kenestäkään arvokkaampaa ihmistä. Tajusin kyllä mitä sinä ajat takaa tuolla kommentilla, tietenkin voi olla tietyissä asioissa parempi kuin toinen, mutta se ei tee kenestäkään ylempiarvoisempaa ihmisenä. Kaikki on samanarvoisia, oli tilanne mikä tahansa.
AP niitä yhtä kuolevasia joka ikinen jos tänne jysähtäis taas semmoinen kilometrin möhkäle avaruudesta.
Ihmiset on unohtanut miten Mitättömiä me ollaan
Niin asteroidien,auringon(aurinkomyrkyt),mustien aukkojen ja jalkojemme alla uinuvan tulihelvetin (supertulivuoret) suhteen..
AP mieti vaikka just näitä suuruudenhulluja
Heiluttelee setelitukkua sille asteroidille et henki ja varsinki kaikki maallinen omaisuus pysyisi ...
(Jostain syytä tulee mieleen Donal Trump)
Siinä missä jotkut muut vaikka sanois vielä kerran sille kaiken rakkainmalle miten rakas se on... Vaikka panis keskenään et viimeinen hetki olis se jaettu rakkaus..
Tai koitais selvitä muuten ...
Sinulla on selvästi paha itsetunnon ongelma kun näet tarpeelliseksi kirjoittaa tällaisia anonyymina. Älä pura sitä muihin samanlaisiin täällä.
Joku on mukavampi kuin sinä. Joku on viisaampi kuin sinä. Joku on kauniimpi kuin sinä. Joku on terveempi kuin sinä. Joku on kiltimpi kuin sinä. Joku on oikeudenmukaisempi kuin sinä. Joku on rikkaampi kuin sinä. Joku on luotettavampi kuin sinä. Joku on lempeämpi kuin sinä. Joku on sosiaalisempi kuin sinä. Joku on rauhallisempi kuin sinä. jne.
Suosittelen että lopetat itsesi vertailun muihin. Sillä kun ei ole vtun väliä kuka on mitäkin muille kuin hänelle itselleen.
😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
Sinäkin pieni varpunen riität, et ehkä itsellesi mutta jos pieneen kiljupöhinään kuitenkin. Hyvää laskuHumalaa👍
Turhaa pohdintaa tämäkin.
En tietenkään ole. Olen ihan tavallinen kansalainen.
Mutta mieheksiIuulija lullaprse on mielestään maailman paras!
Olen ja siksi sinä kirjoittelet tuollaisia tänne.
Hyvää väittelyä kuvitteellisen kiistakymppanisi kanssa, jos teidät laitettaisi vaakakuppiin olisiko ylempi silti alempana?
Olen monitaituri ja monessa hyvä. Siltikin peruspulla joka laittaa asiat vaikka väkisin kondikseen ja hoonaajat sinne minne kuuluu
Tää kuulostaa oikein järkevältä ja riittävän neutraalilta verrattuna tähän kakofoniaan mitä miehen trollaus sai taas aikaan
minä uskon että ihmisarvossa ja esim koulussa ja työpaikalla kaikki ovat saman arvoisia. raha suku, suhteet, asema yhteiskunnassa määrittää elämää. eli voi vaikuttaa ja tehdä eri asioita saada asioita, auttaa jne. päästä helpommallakin. mutta väkivalta, varastaminen, alistaminen, joukkohakkaaminen, saatikaam sitten mitkään kiroamiset, "sielun ja tietoisuuden syöminen", tekeminen ilman toisen vapaata tahtoa hänelle itselleen, valehtelu jne. on asioita mitä ei saisi tehdä missään talousluokassa tai ikäluokassa. suomessa hyvää on että joku talousluokka ei sinua määritä tai ole loppuelämäsi juttu. voi opiskella, yrittää, tehdä vaikka useampaa työtä tai mitä vaan. ei ole pakko olla mukana siitä yhteisjutussa koko aikaa ja siyoaa itseään ja elämäänsä siihen. itse pidän siitä kiinni että minulla on oikeus perhe-elämään, parisuhteeseen, työelämään ja olla oma itseni. on varmasti kaikilla velvoitteita mutta ei kukaan voi hakata sinua tahtoonsa vasten tahtoasi ja yrittää määrätä elämääsi ja saada sitä huonommaksi.
oletteko lukeneet mitä ihmisarvoon on määritelty?
Olipa parempiosainen tai ei mutta hoorata ei saa!Tai saa mutta pitää pitää turpansa kiinni niille ketkä ei hooraa.
Really- luokkaerotrollaus tällä kertaa palstamies? Näköjään olet saanut aikakin yhden lukijan pohtimaan tätä kuumeisesti yötä vasten, olen parempi en ole sinä olet harhassa väärässä ym vatulointia. Voi leijailevat lumihiutaleet
tässä kohtia: kaikki ihmiset syntyvät vapaina ja tasavertaisina oikeuksiltaan, heille on annettu järki ja omatunto. mikään asia ei näihin vaikuta, ei mikään. kullakin yksilöllä on oikeus elämään, vapauteen, ja henkilökohtaiseen turvallisuuteen. orjuus on kielletty. ei saa kiduttaa, rangaista julmasti, epäinhimillisesti tai alentavasti. älkää puuttuko mielivaltaisesti kenenkään yksityiselämään, perheeseen, kotiin tai kirjeenvaihtoon, älkää loukatko mainetta ja kunniaa, jokaisella on oikeus liikkua vapaasti, valita asuinpaikka valtion sisällä, on oikeus lähteä maasta ja palata maahan. jokaisella on oikeus mennä naimisiin, omistaa, harjoittaa valitsemaansa uskontoa, oikeus mielipiteenseen ja sanan vapauteen, oikeus työhön ja vapaa aikaan, lepoon, elintasoon, ja monta muuta kohtaan. näitä on hyvä joskus lukea, monessa mielessä.
Hienoja sanoja muttei toteudu käytännössä.
Mitä sinä aloittaja tarkoitat? En ikinä ajattele, että olisin muita parempi. Päinvastoin.
Kyllähän se on niin, että käytös paljastaa ja kertoo paljon.
Monet psykot osaa näytellä hyvää ihmistä kuten sinäkin käpy.
Onhan sekin parempi, et yrittää…😁
-sivusta
En ajattelekaan olevani parempi kuin sinä. Minä olen parempi kuin sinä.
Hienoa 🦄 että valitsit tämän linjan nyt miehen trollauksessa, se poikkea mukavan jyrkästi yöllisestä kategorisesti kiistämisestä
Toisissa on enemmän persoonallisuutta kuin toisissa.
Jotkut ovat kuin samasta muotista valettuja. Opettelevat ja heidät opetetaan sellaiseksi. Lisäksi vielä kuvittelevat, että trendien seuraaminen antaisi lisäarvoa, vaikka se tuhoaa lopunkin persoonallisuuden.
Rahalla ei saa luonnetta eikä särmikkyyttä, sillä ei voi peittää ohutta olemusta vaikka kuinka puku istuisi ja kello näkyisi.
Olemme kaikki samanarvoisia, tietysti.