Olipa sitten turvaa hakeva tai elintaso sellainen, aina panta jalkaan naps ja 24/7-seurantaan. Jos panta "tippuu" jalasta, välittömästi Interpolin most wanted-listalle ja kiinnijäämisen jälkeen paluupostissa kotimaahansa.
Jalkapanta pakoloisille
Anonyymi-ap
9209
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Tuo olisi enempi kuin paikallaan! Näkisi missä milloinkin ovat rötöstelemässä ja raiskaamassa!
Ja 10 kg pallo siihen mukaan.
Pitäisikö "pallon" olla etälaukaistavaa mallia vai riittääkö perinteinen lanka+tulitikku?
Ei onnistu YK pistää kuitenkin hanttiin tuollaisille ehdotuksille
Höpsis. Pantaan räjähdyspanos ja ei tipu vahingossa...
Silläkö homma ratkeaa ,eikös se panta pidä panna kaulaan ja lähimpään kuusen oksaan toinen pää persujen mielestä
Tulee vähän kalliiksi eiköhän osalla ole jo seurantalaite ihon alla jos ovat koronarokotteet ottaneet.
Kaikki on otettava talteen käsittelyn ajaksi. Päätöksen jälkeen ilman turvapaikkaa jäävät ulos maasta. Kotiin tai jonnekkin muualle.
Suomi on näille vain reikä Schengenin aidassa.
Reikä, josta pääsee sisään taikasanalla "asylum".
Suomen itärajalla voisi ottaa käyttöön määräaikaisen käytännön, että ylittää saa vain Suomen tai Venäjän passilla. Tämä palauttaisi normaalin liikenteen ja tukkisi ihmissalakuljetusta, johon lahjotut Venäjän rajaviranomiset ovat osallistuneet.