Viranomainen löysi Zarasta lainvastaisuuksia – jos toimintaa ei korjata, edessä voi olla sakkokierre
Zara laiton toiminta
Anonyymi-ap
14335
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Terveydelle vaarallista työtä
Yle sai haltuunsa lukuisia vaateketju Zaran sisäisiä ja viranomaisten asiakirjoja, jotka kertovat huonosta johtamisesta ja kovista paineista.
älkää ostako mitään !
ei varmaan
Tuollaisiin ihmisrääkkäystä harjoittaviin työpaikkoihin hallitus pakottaa raatamaan pienellä palkalla.
Hyvinvointivaltio .. muka
Sitten tarvitaan terapiaa mutta, voi voi sitä ei soteleikkausten vuoksi olekaan tarjolla.
Näin toimivia henkilöitä löytyy monesta muustakin firmasta. Heidät savustetaan pihalle pikkuhiljaa tai kovemmillakin keinoilla.
älkää ostako mitään !
huijari firma
Hirmupomot ovat suojeltuja ja hallituksen potkulaki auttaa heitä potkimaan nurisijat pellolle. Uusia rääkättäviä on määräaikaisiksi jonossa joita Purra paimentaa kepin kanssa.
Karkotettava maasta!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Takaisin ylös
Persujen syy. Tälläiset tapaukset lisäönttvät nykyisen hallituksen toimesta. Ihmiset pakotetaan ottamaan töitä ilman työehtoja.
Ammattiliittojen toimintaa rajoitetaan.
Kaikista tehdäön loimaankassan jäseniä.
Kiitos purralle.
Työläisen pitää olla AY liikkeen toiminnassa mukana. Keneltä saat apua hädän tullen. Kassan jäsenyys antaa sinulle oikeusavun ja neuvonnan kiistatilanteissa. Ennenkaikkea et ole yksin kiistoissa työnsntajasi kanssa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Takaisin ylös