Sopimista ei pidä lopettaa DCA-sopimukseen. Häkkänen ja Valtonen seuraavaksi tapaamaan Village Peoplen edustajia ja tekemään heidän kanssaan YMCA-sopimus. Hyödynnetään sopimusta jatkossa vaikkapa itsenäisyyspäivän vastaanotolla linnassa.
YMCA-sopimus seuraavaksi
Anonyymi-ap
8201
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Uuden ajan YYA-sopimus lienee.
On niitä ilmastojuttuja, yhden miehen celcius-aste. Muista mikä on englanniksi, vai oliko young man cute ass, mitä lie tarkoittaa.
HIENO IDEA.
en tiedä mitä mikä on englanniksi
Taitaisi olla "what", luultavasti. Tai was.
Joskus oli urheiluruudussa Nuorten Miesten Kristillinen Yhdistys. Pelasivat jotain pallopeliä. Se on kait sama suomeksi kuin tuo toinen englanniksi.
Acdc soppari seuraavaksi?
valtoskalla ja häkkäsellä pyöris päät niinkuin sillä "Manaaja" filmin tytskällä ja sanois : "deal me, deal me" 😂😂😂😂😂
Valtonen ja Häkkänen olivat tilaisuudessa aivan kökköjä. Kauas näki, että pienen maan leuhkat nuoret tyypit olivat liian isoissa saappaissa, niin oli mielistelevää kuten suomalaisilla tuppaa olemaan, ei vaan osata olla luontevia. USAn tyyppi oli ihan vaivautunut Suomi urpojen edessä ja kaikesta näki, että halusi äkkiä tilanteesta pois. Häkkänen ja Vältonen naureskelivat kuin suuretkin voittajat, kun olivat juuri allekirjoittaneet oman kansansa kuoliniskun ja luovuttaneet ehdoitta maamme vieraalle vallalle. Per- le.
Sen allekirjoittamiseen tarvitaan Pekka Haavisto. Naama punottaisi Pekalla Village peoplen artistien vierellä.