Vasemmistopoliitikko haluaa rajat auki

Anonyymi-ap

Jokainenhan on lukenut näistä Suomessa asuvien isovenäläisten rajat auki! mielenosoituksista ja uudesta yhdistyksestä joka ajaa sitä asiaa? No ketään ei varmaan yllätä että mielenosoituksia rajasulkua vastaan on ollut järjestämässä vasemmistoliiton poliitikko!

Kyllä vain, YLE:n useita kertoja haastattelema Ekaterina Marova on Lappeenrannan Vasemmistoliiton varavaltuutettu. Jostakin kumman syystä YLE uutiset on vain päättänyt salata hänen puoluetaustansa?

Sama vasemmistoliiton Marova vastustaa myös Ukrainan auttamista ja on ironistä kyllä tekemässä jopa rikosilmoitusta Ukrainaa tukevista mielenosoituksista Suomessa!

YLE: Itärajan avaamista vaativan mielenosoituksen yksi järjestäjistä Katja Marova kertoi sunnuntaina omalla julkisella Facebook-tilillään, että Ukrainaa tukeva mielenosoitus oli ollut häiritsevä ja tarkoituksella provosoiva. Hänen mukaansa siitä on tehty rikosilmoitus poliisille.

https://yle.fi/a/74-20065251

3

189

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vasemmistoliitto ja toverit. Rakkaat, hjuvat toverit!

    • Anonyymi

      Niet vjotka. Katapult!

    • Anonyymi

      Miten ei yllätä että juuri vasemmistoliittolainen...?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      257
      8870
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      307
      6176
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      66
      1320
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1277
    5. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1091
    6. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      75
      923
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      60
      847
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      43
      758
    9. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      310
      680
    10. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      23
      666
    Aihe