Venäjä voi voittaa vain ydinsodan

Muuta sotaa Venäjä ei voi voittaa, kuin ydinsodan. Kun länsimaailma on nuketettu tomuksi, on elintaso silloin samaa tasoa kuin nyky-Venäjällä. Sen sijaan Venäjän nukettaminen ei juurikaan enää elintasoa tiputa.
17292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Nukettaminen uusi sana tennariväestöllä?

Äänestä
  • Ei heti tule mieleen kätevää suomalaista versiota tuosta nukettamisesta. Tuleeko sinulla?

    Äänestä

  • 😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

    😋 ­N­­y­­­m­f­o­m­­a­­a­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18172454d

    🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞

    Äänestä

Venäjä on yksi iso mielisairaala.
Kuka toimii "hoitajana", ettei mitään vakavampaa tapahdu?

Äänestä

Venäjä on jo voittnut sodan. Länteen esitetty sota valheelinen. Oligarkit kiittävät ase raha avusta. Suomi seuraava.

Äänestä
  • kuka herätti TILTUN ?

    Äänestä

Venäjä on jo nyt voittanut sotansa.

Äänestä
  • Täyttä sontaa. Raamatun Jumala näyttää kohta, kuka on HERRA. Siinä putin tutisee paskat lahkeessa, kun näkee tekojensa tuomiot.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Täyttä sontaa. Raamatun Jumala näyttää kohta, kuka on HERRA. Siinä putin tutisee paskat lahkeessa, kun näkee tekojensa tuomiot.

    Jeesus tempaa pian omansa pois. Onkohan Venäjällä ja Ukrainassa paljon lähtijöitä? Pikkulapset uskoakseni kaikki katoavat, isän tai äidin uskomisista riippumatta. Se tulee olemaan maailmanlaajuinen shokki.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Täyttä sontaa. Raamatun Jumala näyttää kohta, kuka on HERRA. Siinä putin tutisee paskat lahkeessa, kun näkee tekojensa tuomiot.

    Ukrainan kasaarit eivät ole seemilöisiä.

    Äänestä

Eikö alottaja vieläkään tajua, miten venäjälle lopulta käy?

Äänestä

Aijaa XD Kuinka monta maata on sotinut yli 650 päivää Ukrainassa, eikä ole voittanut Venäjää? Yksi maa vie useampaa kuin kuoriämpäriä XD

Äänestä

Vähänpä aloittaja tietää nyky Venäjästä...

Äänestä

Vain ikänsä korvikealkoholia nauttineen voivat selvitä ydinsäteilystä. Hekö rakentavat uuden uljaan maailman?

Äänestä
  • Ei ikinä. Persutko vain jäisi eloon?

    Äänestä

Nyky venäläisen tyhmyyden osoitus on se että mahdollisessa ydinsodassa, hyökkäjä eli Venäjä tuhoutuisi myös täydellisesti kivikaudelle. Venäjä ei ole mikään kupla joka selviäisi täystuholta noin vain. Tämän seikan tajusi kommunistinen neuvostovenäjäkin kylmän sodan aikaan. Nykyisestä Venäjän diktaattorista ei ole takeita.

Äänestä
  • Kylmän sodan aikana vallitsi kauhun tasapaino ja molemminpuolinen kunnioitus, koska yksikin virhe olisi johtanut ydintuhoon. Tämä tasapaino on järkkynyt, koska NL:n hajottua yhdysvallat on hitaasti ajanut alas ydinasepeloitettaan siinä missä Venäjä on jatkanut entistä tuhovoimaisempien ydinaseiden kehitystyötä viimeiset 30 vuotta (kaiken muun kustannuksella). Eli Venäjä ihan oikeasti valmistautuu ydinsotaan, koska Putin haluaa nimensä historian kirjoihin miehenä, joka vapautti Venäjän "länsimaisesta ikeestä", minkä jälkeen "russkiy mir" rakentaminen voi alkaa uudelleen tyhjältä pöydältä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Muuta sotaa Venäjä ei voi voittaa, kuin ydinsodan. Kun länsimaailma on nuketettu tomuksi, on elintaso silloin samaa tasoa kuin nyky-Venäjällä. Sen sijaan Venäjän nukettaminen ei juurikaan enää elintasoa tiputa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu